Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Poduszka przeciw płaskiej główce

Poduszka przeciw płaskiej główce

 

 

Widoczne spłaszczenie główki niemowlaka zwane jest Syndromem Płaskiej Głowy. Może występować ono zarówno z boku, jak i z tyłu głowy. Pomimo że nie udowodniono, aby syndrom miał negatywne konsekwencje dla zdrowia, to jednak nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może wpłynąć na kształt szczęki czy też problemy z uzębieniem.

 

Dlaczego dzieci cierpią na Syndrom Płaskiej Głowy?

 

Najczęściej syndrom płaskiej główki może być spowodowany przyjmowaniem przez dziecko często tej samej pozycji w czasie snu. Maluch narażony jest najbardziej w czasie pierwszych trzech miesięcy swego życia.

 

Spowodowane jest to długotrwałym leżeniem i naciskiem głowy na twardą powierzchnię materaca. Miękka czaszka może ulec zmianie, zwłaszcza kiedy malec preferuje jedną pozycję leżenia.

 

Nieprawidłowości, jakie mogą wystąpić w kształcie głowy dziecka, zwykle pojawiają się, kiedy mamy do czynienia z długim naciskiem. Może to być przykładowo spanie na jednym boku. W takiej sytuacji, jeśli zaobserwujemy płaskie miejsca, należy skontaktować się z lekarzem oraz podjąć kroki uporania się ze zniekształceniem.

 

 

Jak zapobiegać i leczyć zniekształcenia główki?

 

Szybka diagnostyka zniekształceń główki jest niezwykle istotna, ponieważ czaszka dziecka bardzo szybko rośnie w czasie pierwszych sześciu miesięcy jego życia. Warto znać kilka sposobów, aby im zapobiec:

 

- leżenie na brzuszku - uchodzi za doskonały sposób na aktywność fizyczną maluszka. Warto kłaść dziecko w tej pozycji jednak tylko pod kontrolą osoby dorosłej. Dzięki tej pozycji nie tylko unika zdeformowania główki, ale również wzmacnia mięśnie pleców, bioder i ramion oraz rozwija swoje umiejętności motoryczne,

 

- poduszka Mimos - lekarze zalecają również używanie specjalistycznej poduszki, która zapobiega deformacjom, a nawet jest w stanie je wyeliminować. Współcześnie tego typu poduszek na rynku jest wiele. Wybierając jednak poduszkę dla malucha, musimy mieć na uwadze jego dobro i doskonałą jakość produktu. Tym samym nasza decyzja powinna być przemyślana.

 

Na uwagę rodziców zasługuje poduszka firmy Mimos, która niweluje oraz zapobiega pogłębianiu się zniekształceń główki. Poduszka minimalizuje nacisk główki dziecka na podłoże i może być wykorzystana zarówno w zapobieganiu, jak i leczeniu zespołu płaskiej głowy.

 

Poduszka Mimos jest specjalistycznym wyrobem medycznym, który równomiernie rozkłada nacisk główki i pomaga przywrócić jej prawidłowy kształt, jeśli już doszło do spłaszczenia. Jest to poduszka w pełni bezpieczna i zdrowa, a dodatkowo wygodna dla malucha. Warto zaznaczyć, że stworzona została w oparciu o nowoczesną technologię - AERO 3D, czyli trójwymiarową strukturę dystansową.

 

 

Jakie rodzaje zniekształceń są uznawane jako Syndrom Płaskiej Głowy?

 

Wyróżnia się kilka rodzajów spłaszczeń głowy, w zależności od czynników jakie miały wpływ na jego wystąpienie:

 

- plagiocefalia – najczęściej występująca u dzieci. Objawia się jednostronnym, asymetrycznym spłaszczeniem główki, w zależności od strony, na której dziecko najbardziej lubi leżeć,

 

- brachycefalia – charakteryzuje się spłaszczeniem tyłu głowy. Wynika przede wszystkim z długoterminowego spania przez dziecko na plecach, co związane jest najczęściej z układaniem dziecka w tej pozycji w celu uniknięcia możliwości wystąpienia nagłej śmierci łóżeczkowej (S.I.D.S),

 

- dolichocefalia – to wydłużenie głowy spowodowane obustronnym spłaszczeniem. W tym przypadku spanie w jednej pozycji nie jest zwykle główną przyczyną wystąpienia tego typu zniekształcenia. Przyczyn należy szukać w wadach wrodzonych lub nieprawidłowym ułożeniem dziecka jeszcze w łonie matki. Najbardziej narażone na wystąpienie tej deformacji są dzieci urodzone przedwcześnie.

 

- kraniosynostoza – to zniekształcenie związane z wystąpieniem wad wrodzonych, charakteryzujących się  przedwczesnym zrośnięciem jednego lub kilku szwów kostnych w czaszce. Konieczna jest tutaj interwencja chirurgiczna.

 

Gdy tylko zauważysz jakiekolwiek zniekształcenie na główce Twojego dziecka, niezwłocznie zgłoś się do lekarza pediatry. Pokieruje on dalszym leczeniem, w większości przypadków zalecając stosowanie specjalistycznej poduszki. Jedną z lepszych propozycji na rynku jest - występująca w różnych rozmiarach - poduszka Mimos.

 

 

Zalety stosowania poduszki medycznej Mimos

 

- Zapobieganie i leczenie płaskiej główki dziecka

 

- Niwelowanie asymetrii mięśni

 

- Kilkakrotnie mniejszy nacisk główki na podłoże

 

- Wygoda użytkowania

 

- Poduszka nie tylko miękka, bezpieczna, ale również antyalergiczna

 

- Cechuje się niewielkim rozmiarem dlatego możemy zabrać ją ze sobą wszędzie

 

- Zarejestrowany wyrób medyczny klasy I

 

- Posiada certyfikaty CE, TUV i EN71

Mimos