Czy warto kupić poduszkę podróżną?

Poduszki podróżne

 

Często jeździsz samochodem? A może czeka Cię długa, męcząca podróż i chcesz zapewnić sobie komfort w czasie jej trwania? Skorzystaj ze specjalnie zaprojektowanych poduszek ortopedycznych, które idealnie sprawdzą się w samochodzie. Koniec ze zmęczeniem i bólem kręgosłupa!

 

Ale jak te poduszki to robią? Poznaj poduszki ortopedyczne do samochodu i wybierz najlepszą dla siebie!

 

 

Skutki częstych i długotrwałych podróży samochodem

 

Wiele godzin spędzonych w samochodzie - czy to jako kierowca, czy pasażer - obciąża zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Podczas jazdy kumuluje się duże skupienie, liczne  emocje i znacznie większa ilość bodźców, niż podczas innych aktywności. Powodem zdenerwowania mogą być np. korki i nieprzewidziane sytuacje. To właśnie przez nie możesz odczuwać złość lub poczucie marnowania czasu.

 

Długotrwałe podróże to również obciążenie dla Twojego organizmu, a zwłaszcza kręgosłupa. Wstrząsy podczas jazdy prowadzą do mikrourazów kręgów, które z czasem mogą przekształcić się w poważne, często nieodwracalne zwyrodnienia kręgosłupa. Aby im zapobiec, warto pomyśleć o odpowiednich poduszkach ortopedycznych do samochodu, najlepiej jeszcze zanim pojawią się pierwsze dolegliwości. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby zniwelować silne obciążenie kręgosłupa i zwiększyć Twoją wygodę podczas jazdy.

 

 

Jaką poduszkę wybrać do komfortowej jazdy?

 

Po kilkugodzinnej jeździe samochodem możesz wysiąść wypoczęty - bez bólu, zdrętwiałych kończyn i poczucia dyskomfortu. Brzmi wspaniale, prawda? Aby ta myśl stała się rzeczywistością, skorzystaj z jednej z dostępnych na rynku poduszek ortopedycznych. Istnieje kilka rodzajów tego typu produktów, warto więc zapoznać się z nimi i zastanowić się, jakiego wsparcia potrzebuje Twoje ciało.

 

●     Poduszki wspierające odcinek lędźwiowy

Lędźwie to odcinek szczególnie narażony na obciążenie podczas jazdy samochodem. Dlatego właśnie znajdziesz duży wybór tego typu poduszek ortopedycznych do samochodu.

 

Możesz sięgnąć po specjalną poduszkę lędźwiową, która doskonale wypełni przestrzeń między oparciem siedzenia, a ciałem. Wyposażone są one w regulowany pasek, który pozwoli Ci przymocować poduszkę do fotela samochodowego. Niektóre z nich są wielofunkcyjne i mogą być stosowane również na każdym zwykłym krześle, np. Sissel Tour czy Valde Bekvam, a także jako oparcie dla zmęczonych i opuchniętych nóg, np. lędźwiowe poduszki ortopedyczne Armedical Exclusive Support.

 

●     Poduszki - siedziska

Posiadają anatomiczne profilowania, które ułatwiają przyjemne i komfortowe siedzenie. Ich kształt wymusza prawidłową pozycję kręgosłupa, a tym samym zapobiega napięciom i bólom przy długotrwałym siedzeniu - nie tylko w samochodzie, ale też np. podczas pracy biurowej. Tak działa np. poduszka do siedzenia firmy Valde.

 

●     Poduszki - zagłówki

Chronią kolejny fragment kręgosłupa narażony podczas jazdy na przeciążenia i urazy - odcinek szyjny. Poduszki - zagłówki podpierają odcinek szyjny kręgosłupa i dbają o zachowanie prawidłowej pozycji w czasie jazdy, co zapobiega dolegliwościom bólowym. Występują w różnych kształtach - rogala, np. poduszka Exclusive Travel marki Armedical, lub bardziej płaskiego zagłówka, np. zagłówek podróżny Valde Bolster. Różnią się również rodzajem materiału - mogą być wykonane z nieco twardszej pianki poliuretanowej lub dopasowującej się do kształtu ciała pianki memory.

 

●     Poduszki hybrydowe

Łączą zalety kilku typów poduszek. Często występują w postaci siedzisk lub nakładek na fotel samochodowy, jak w przypadku nakładki Kulik System, składającej się z siedziska i poduszki wspierającej odcinek lędźwiowy. Całościowe działanie tego typu poduszek sprawia, że intuicyjnie zaczynasz przyjmować prawidłową pozycję, dzięki czemu Twój kręgosłup i mięśnie mogą w końcu odpocząć.

 

Wybierając poduszkę ortopedyczną do samochodu, zwróć również uwagę, czy posiadają odpowiednią wentylację - np. w postaci kanalików, aby fotel nigdy nie był za zimny lub za gorący, oraz aby uniknąć pocenia. Pamiętaj również, że nie wszystkie poduszki ortopedyczne mogą być stosowane w samochodach posiadających boczne poduszki powietrzne.

 

Zapewnij sobie większą wygodę podczas jazdy z odpowiednio dobraną poduszką ortopedyczną i zapomnij o niewygodzie, gdziekolwiek podróżujesz!