0

Poduszki ortopedyczne do samochodu

Przeczytaj opis kategorii>>

Częste i długotrwałe podróże samochodem oraz wstrząsy podczas jazdy skutkują nie tylko zmęczeniem, ale także silnymi dolegliwościami bólowymi pleców i mikrourazami kręgów, które z czasem mogą prowadzić do poważnych, często nieodwracalnych zwyrodnień kręgosłupa. Osobom spędzającym wiele godzin w aucie z pomocą przychodzą specjalnie zaprojektowane poduszki ortopedyczne do samochodu, zwiększające komfort użytkowników oraz niwelujące silne obciążenie kręgosłupa.

Poduszki lędźwiowe do samochodu dla komfortowej jazdy

Wśród nakładek ortopedycznych na fotel kierowcy największą popularnością cieszą się poduszki lędźwiowe do samochodu. To zwykle niewielkie, wykonane z trwałej pianki, odpowiednio wyprofilowane poduszki pod plecy, które można stosować w samochodzie, ale często również w domu i w pracy, na klasycznych krzesłach czy fotelach biurowych. Poduszki lędźwiowe do samochodu utrzymują optymalną, anatomiczną pozycję kręgosłupa oraz jego podparcie, co zapobiega pojawianiu się dolegliwości związanych z przeciążeniem dolnej partii pleców. Poduszki lędźwiowe do samochodu mocowane są zwykle za pomocą systemu pasów do oparcia fotela. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie mogą być stosowane w samochodach wyposażonych w boczne poduszki powietrzne.
Oprócz poduszek pod kręgosłup do samochodu użytkownicy mogą skorzystać z innych rozwiązań mających na celu zapobieganie bólom pleców. Poduszki na siedzenie do samochodu, których kształt wymusza zachowanie wyprostowanej, niezgarbionej pozycji, zapewniają również większą wygodę w czasie podróży. Bardziej zaawansowane modele, korzystające z innowacyjnych rozwiązań, niwelują wstrząsy, zwykle przenoszone z miednicy na kręgosłup.
Pasażerom polecane są także zagłówki podróżne, które stabilizują szyję i kark oraz wspierają odcinek szyjny kręgosłupa, chroniąc przed uciążliwymi bólami napięciowymi wynikającymi ze spędzenia długiego czasu w niezmienionej pozycji.