KULIK SYSTEM nakładka rehabilitacyjna na krzesło lub fotel

289 zł
Kolor:
Beżowy
Czarny
Podobne
Zobacz więcej
Opis produktu

 CechyCzy wiesz, że prowadząc siedzący tryb życia narażasz swój kręgosłup na oddziaływanie siły odśrodkowej rzędu minimum 150kg?! W skrajnych przypadkach potrafi wynieść ona nawet 250 – 280kg! To zabójstwo dla Twojego kręgosłupa. Właśnie dlatego często bolą Cię plecy – utrzymywanie prawidłowej postawy, na niedopasowanym do kształtu ciała krześle czy fotelu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem jest zastosowanie nakładki Kulik System®. Dzięki specjalnemu profilowi uchroni Twoje plecy przed bólem i pomoże w leczeniu już nabytych schorzeń. Nakładka składa się z dwóch części – górnej i dolnej. Tą pierwszą umieszczasz na oparciu siedzenia za pomocą specjalnych obejm, uważając aby jej część lędźwiowa znalazła się finalnie na wysokości Twoich lędźwi. Ta część nakładki, od góry umieszona będzie między Twoimi łopatkami, pozwalając na utrzymanie Twojej klatki piersiowej w pozycji „otwartej”, czyli takiej, która zapewni większy dopływ tlenu do płuc, poprawi pracę serca i mózgu. Odpowiada także za delikatny masaż mięśni przykręgosłupowych, zapewniając Ci pełen relaks. Zapobiegnie również uciskaniu narządów wewnętrznych przez zakończenia żeber. Dolna część nakładki zmusi Twoją pupę do cofnięcia jej w kierunku oparcia – guzki kulszowe (czyli kości pupy) powinieneś umieścić w owalnym zagłębieniu siedziska. Siedząc w ten sposób zminimalizujesz aż o 70% ryzyko wystąpienia mikrourazów kręgów oraz zniwelujesz napięcie mięśni kręgosłupa. W końcu siedzenie będzie dla Ciebie przyjemne, a ból po wstaniu z krzesła czy fotela będzie jedynie złym wspomnieniem.

 

 Dla kogo?Nakładka powstała z myślą o wszystkich osobach, które mają już dość bólu kręgosłupa związanego z długotrwałym siedzeniem i chcą go ochronić przed zmianami zwyrodnieniowymi. Będzie także nieocenioną pomocą w leczeniu takich dolegliwości jak:
 

 • prostata,
 • hemoroidy,
 • lumbago,
 • zespoły bólowo - korzeniowe (rwa kulszowa, nerwoból międzyżebrowy i zapalenie nerwów międzyżebrowych, rwa barkowa),
 • zespoły bólowe naczyniowo-ruchowe (np. migreny),
 • zniekształcenia kręgosłupa (plecy okrągłe),
 • powiększona kifoza,
 • kręgozmyk,
 • zniekształcenia szyi,
 • zniekształcenia klatki piersiowej (klatka piersiowa lejkowata, klatka piersiowa kurza),
 • w niektórych chorobach zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa.

 

 Rozmiar i wykonanie Wymiary:

 • Część górna: szerokość 48 cm, długość 48, wysokość 9 cm ( +/- 1 cm)
 • Część dolna: szerokość 42 cm, długość 38, wysokość 6 cm ( +/- 1 cm)

 

Nakładkę Kulik System® wykonano z tkaniny obiciowej – spandexu i weluru. Wypełnieniem jest wysokoplastyczna pianka poliuretanowa. Wykończenie i elementy łączące złożone są z silikonu, taśmy elastycznej, gumy wysokiej jakości, klamr spinających, regulatorów i nici. Aby utrzymać nakładkę w jak najlepszej kondycji przez długi czas nie należy narażać jej na działanie promieni słonecznych, długotrwały wpływ mrozu czy też zalanie. Nakładkę możesz czyścić ręczne dostępnymi na rynku środkami chemicznymi, nie przekraczając temperatury płynów wyższej niż 30°C. Wszystkie elementy należy wysuszyć w temperaturze pokojowej.

Zobacz inne od KULIK SYSTEM
Zobacz więcej
Polecane
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Możesz być pierwszy i pomóc innym w wyborze.