0

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym

Przeczytaj opis kategorii>>

Poduszki syntetyczne to poduszki, których wypełnienie stanowi najczęściej pianka poliuretanowa w poduszkach poliuretanowych albo poliuretanowe lub poliestrowe kuleczki. Wysokiej jakości wypełnienie syntetyczne charakteryzuje się dużą trwałością, zapewnia komfort i odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu są to idealne poduszki do spania. Jest również polecane alergikom, którzy zwykle nie mogą korzystać z poduszek wypełnionych np. puchem lub nasionami lnu.

Poduszki syntetyczne: wypełnione kuleczkami, pianką, włóknami

Sklep z poduszkami syntetycznymi oferuje przede wszystkim poduszki o klasycznym wyglądzie, na pierwszy rzut oka nie różniące się od tych puchowych. Ich wnętrze wypełnia jednak mieszanka kuleczek i pałeczek poliestrowych i poliuretanowych, które dzięki swej elastyczności gwarantują wygodę ich użytkownikom. Najwyższej jakości poduszki syntetyczne są niezwykle trwałe, ich wypełnienie nie zbija się i pozwala bez trudu przywrócić jej właściwy kształt po każdym użyciu.
Warto też zwrócić uwagę na to, że to poduszki z wypełnieniem syntetycznym sprawdzają się doskonale jako poduszki ergonomiczne (ortopedyczne). Ich piankowy wkład umożliwia odpowiednie wyprofilowanie oraz wsparcie dla głowy, szyi i karku. Odciąża on i rozluźnia mięśnie i kręgi, dbając o zdrowy sen i zachowanie prawidłowej pozycji podczas odpoczynku. Zwykle do ich produkcji wykorzystywana jest pianka poliuretanowa, zapewniająca zdecydowane i mocne podparcie. Jednym z jej rodzajów jest także popularna pianka visco-elastic (pianka z pamięcią) - delikatniejsza, równomiernie rozkładająca nacisk. Poduszka z wypełnieniem wiskoelastycznym jest wskazana zwłaszcza dla osób o wrażliwej twarzy i szyi.