Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Poduszki do spania w ciąży

Zapewnienie wygody przyszłym mamom podczas odpoczynku staje się coraz trudniejsze w kolejnych etapach ciąży. Z pomocą przychodzą im jednak poduszki do spania dla ciężarnych, które zapewniają komfortowe i bezpieczne ułożenie ciała.


Wszystkie
Filtruj i sortuj
30 z 38 produktów

Najpopularniejsze

Zobacz więcej

Poduszki do spania w ciąży w wielu wariantach

Poduszki do spania w ciąży to zwykle długie wałki w kształcie rogala lub półksiężyca, litery C, U, J czy cyfry 9. Prezentowane poduszki do spania pozwalają odpowiednio podeprzeć rosnący brzuszek, jak również gwarantują wsparcie na całej długości pleców. Dzięki temu umożliwiają wygodny odpoczynek w najkorzystniejszej dla dziecka pozycji na lewym boku lub w pozycji pośredniej między leżeniem na boku i na plecach. Nietypowy kształt poduszki do spania dla kobiet w ciąży zapewnia także podparcie i uniesienie kolana, a co za tym idzie odciążenie stawu biodrowego. Korzystanie z nich zapobiega bólom kręgosłupa, stabilizuje pozycję podczas odpoczynku i chroni przed powstawaniem napięć mięśniowych. Takie poduszki sprawdzą się również podczas karmienia noworodka, odciążając ramiona mamy, a także podczas codziennej opieki nad niemowlęciem.

W czasie ciąży niezwykle przydatne są również wałki lub kliny pod nogi. Odpowiednio dopasowane skutecznie podpierają i odciążają ociężałe i opuchnięte nogi, zapewniając wygodę w czasie odpoczynku. Dla kobiet z problemami żylnymi czy żylakami polecane są zwłaszcza kliny wykonane z pianki visco-elastic, gwarantującej równomierny rozkład nacisku i eliminując nieprzyjemny ucisk na wrażliwe nogi.

Poduszki do spania dla mam to także nietypowe kliny międzykolanowe, zapewniające wygodę podczas leżenia na boku. Zapobiegają one stykaniu się kolan, unosząc jedno z nich, co znacząco redukuje obciążenie i napięcie stawów kolanowych i stawu biodrowego.

Poduszki do spania w ciąży - od kiedy warto używać?

Duża i odpowiednio wyprofilowana poduszka do spania w ciąży to skuteczne odciążenie dla kręgosłupa, mięśni pleców i ramion, a także wygodne i bezpieczne podparcie dla szybko powiększającego się brzuszka. Użytkowanie tego typu sprzętu w szczególności polecane jest paniom w ostatnich miesiącach ciąży, gdy brzuch jest duży i znalezienie wygodnej pozycji do snu staje się coraz trudniejsze. Oczywiście prezentowane poduszki dla ciężarnych mogą być wykorzystywane również w pierwszych miesiącach ciąży, zwłaszcza jeśli kobieta boryka się z bólowymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Poduszka rogal do spania w ciąży pozwala przyjąć wygodniejszą pozycję w czasie snu, podpierając głowę, brzuch i nogi, ewentualnie zapewniając wygodne podparcie pod kręgosłup. Z tego typu poduszek warto korzystać również w trakcie dnia, zwłaszcza gdy ciężarna kobieta potrzebuje chwili odpoczynku i gdy bolą ją plecy. Poduszka do spania w ciąży może być użytkowana przez całą ciążę, ale większość kobiet zaczyna korzystać z tego typu sprzętu w trzecim trymestrze.

poduszki Valde
poduszki CEBA BABY
nakładki na fotel Kulik
poduszki PerDormire
poduszki MOLLYFLEX
poduszki AllerGuard
poduszki Sissel
poduszki SuperMami
poduszki Poofi
poduszki Babymoov
poduszki Balanssen
poduszki ARmedical
poduszki Dr Sapporo
poduszki Mimos