0

Poduszki do spania w ciąży

Przeczytaj opis kategorii>>

Zapewnienie wygody przyszłym mamom podczas odpoczynku staje się coraz trudniejsze w kolejnych etapach ciąży. Z pomocą przychodzą im jednak poduszki do spania dla ciężarnych, które zapewniają komfortowe i bezpieczne ułożenie ciała.

Poduszki do spania w ciąży w wielu wariantach 

Poduszki do spania w ciąży to zwykle długie wałki w kształcie rogala lub półksiężyca, litery C, U, J czy cyfry 9. Pozwalają one odpowiednio podeprzeć rosnący brzuszek, jak również gwarantują wsparcie na całej długości pleców. Dzięki temu umożliwiają wygodny odpoczynek w najkorzystniejszej dla dziecka pozycji na lewym boku lub w pozycji pośredniej między leżeniem na boku i na plecach. Nietypowy kształt poduszki do spania dla kobiet w ciąży zapewnia także podparcie i uniesienie kolana, a co za tym idzie odciążenie stawu biodrowego. Korzystanie z nich zapobiega bólom kręgosłupa, stabilizuje pozycję podczas odpoczynku i chroni przed powstawaniem napięć mięśniowych. Takie poduszki sprawdzą się również podczas karmienia noworodka, odciążając ramiona mamy, a także podczas codziennej opieki nad niemowlęciem.

W czasie ciąży niezwykle przydatne są również wałki lub kliny pod nogi. Odpowiednio dopasowane skutecznie podpierają i odciążają ociężałe i opuchnięte nogi, zapewniając wygodę w czasie odpoczynku. Dla kobiet z problemami żylnymi czy żylakami polecane są zwłaszcza kliny wykonane z pianki visco-elastic, gwarantującej równomierny rozkład nacisku i eliminując nieprzyjemny ucisk na wrażliwe nogi.

Poduszki do spania dla mam to także nietypowe kliny międzykolanowe, zapewniające wygodę podczas leżenia na boku. Zapobiegają one stykaniu się kolan, unosząc jedno z nich, co znacząco redukuje obciążenie i napięcie stawów kolanowych i stawu biodrowego.