0

Poduszki ortopedyczne z pianki sprężystej

Przeczytaj opis kategorii>>

Do produkcji poduszek ortopedycznych najczęściej wykorzystywania jest pianka poliuretanowa o dużej gęstości. Odpowiednio wyprofilowana poduszka rehabilitacyjna wykonana z takiego materiału jest klasycznym rozwiązaniem dbającym o zdrowy i relaksujący sen, wybieranym i sprawdzonym przez miliony użytkowników na całym świecie.

 

Ortopedyczna poduszka poliuretanowa

 

Poduszki ortopedyczne z pianki poliuretanowej cenione są przede wszystkim za trwałość i sprężystość, dzięki której nie ulegają one odkształceniom przez długi czas i zachowują swoje pożądane medyczne właściwości. Zapewniają ona aktywne, mocne i zdecydowane podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz skuteczne korygowanie pozycji ciała w czasie snu. Wskazane są zwłaszcza w przypadku występowania napięć mięśniowych, bólu pleców, szyi i ramion czy napięciowych bólów głowy. Poduszki pod plecy mogą w istotny sposób poprawić jakość codziennego odpoczynku oraz zapobiegać dolegliwościom w przyszłości.

 

Poduszka z pianki sprężystej, którą pokochasz

 

Poduszki ortopedyczne z pianki sprężystej mogą jednak u osób o dużej wrażliwości twarzy i szyi wywoływać nieprzyjemny ucisk – dla nich polecane są delikatniejsze poduszki z pianki visco-elastic, równomiernie rozkładające siłę nacisku. Dla pozostałych użytkowników stosowanie poduszki z klasycznej pianki maksymalnie po kilku dniach przyzwyczajenia do nowej pozycji staje się nieodzownym warunkiem relaksującego snu.