0

Poduszki dla mam

Przeczytaj opis kategorii>>

Coraz większy i cięższy brzuch, opuchnięte nogi, bolący kręgosłup - to problemy, z którymi borykają się kobiety, oczekując na przyjście maluszka na świat. To między innymi przyczyny braku wygody i problemów z codziennym odpoczynkiem, snem lub siedzeniem. W celu poprawy komfortu przyszłych mam stworzone zostały różnorodne poduszki dla kobiet w ciąży.

Wśród nich największą grupę stanowią poduszki do spania dla ciężarnych, zwykle długiego wałka uformowanego w kształt rogala, cyfry 9 czy litery U lub C. Zapewniają one wygodę podczas spania na boku, wspierając rosnący brzuszek i plecy na całej długości. Poduszka do spania w ciąży odciąża napięte mięśnie, pozwala przyjąć optymalną pozycję i poprawia komfort podczas odpoczynku.

Najwyższej jakości poduszki dla mam

Innym rozwiązaniem są poduszki ortopedyczne dla kobiet w ciąży. Jako poduszka do spania dla ciężarnej doskonale sprawdzi się klin międzykolanowy, wykonany z wytrzymałej pianki, który rozdziela kolana podczas leżenia na boku i unosi jedno z nich. W ten sposób zapewnia rozluźnienie mięśni i odciążenie stawów kolanowych i stawu biodrowego. W przypadku dolegliwości związanych z opuchniętymi i obolałymi nogami przydatne są również kliny pod nogi, unoszące je delikatnie, pozwalające odpocząć i zrelaksować się przyszłym mamom. Jako poduszka dla ciężarnych może być również stosowana poduszka do siedzenia w kształcie okręgu, z otworem w środku, którego nietypowy kształt umożliwia zredukowanie dolegliwości bólowych związanych z hemoroidami lub odczuwanych po porodzie. Poduszka memory będzie dobrym rozwiązaniem jeśli szukasz poduszki, która zapamięta kształt. 

W wielu przypadkach poduszki ciążowe mogą być także z powodzeniem wykorzystywane już po narodzinach maluszka, zarówno w czasie powrotu do pełnej sprawności przez mamy, jak i jako pomoc w karmieniu i opiece nad noworodkiem.