MIMOS

Syndrom płaskiej główki niemowlaka wielu rodzicom spędza sen z powiek. Deformacja może pojawić się zarówno w życiu płodowym, jak i po przyjściu malucha na świat. Najczęściej syndrom spowodowany jest przybieraniem tej samej pozycji ciała dziecka w czasie snu. Dodatkowo czynnikami odpowiedzialnymi za deformację mogą być:

  • - Wcześniactwo
  • - Niewielki poziom witaminy D oraz miękka potylica
  • - Asymetria
  • - Kręcz szyi
  • - Nadmiernie długi czas przebywania dziecka w foteliku czy bujaku
  • - Leżenie na twardym podłożu

 

Mimos - poduszki, które pomagają zapobiegać deformacjom główki u dziecka!

Zapobiegając spłaszczeniu główki niemowlaka powinniśmy pamiętać nie tylko o częstej zmianie pozycji jego ciała. Niezwykle pomocna jest poduszka Mimos, określana jako wyrób medyczny klasy 1. Poduszka jest nie tylko odpowiedzialna za profilaktykę spłaszczeń, ale również za leczenie i korygowanie deformacji. Na tej poduszce dziecko może spać, już od pierwszych dni życia.
 

Poduszki Mimos posiadają wyjątkowe właściwości, dzięki którym dziecko bez obaw o deformacje głowy może spać na plecach. Dodatkowo sprawdzają się również w korygowaniu już istniejących deformacji. Wystarczy układać główkę we wgłębieniu poduszki i niemalże dzień po dniu przyczyniać się do jej prawidłowego kształtu.

 

Zalety zastosowania poduszki Mimos

Poduszki Mimos stosowane w czasie snu i wypoczynku niemowląt 400 - krotnie zmniejszają nacisk jaki głowa wywiera na podłoże, dzięki czemu możemy uniknąć powstawania deformacji. Poduszki polecane są również dzieciom z asymetrią i kręczem szyi jako uzupełnianie terapii. Świetnie sprawdzają się również stosowane wśród wcześniaków oraz przez dzieci po zabiegach operacyjnych.
 

Jedynym wymogiem, który należy spełnić stosując poduszkę Mimos jest ułożenie główki niemowlaka w jej wgłębieniu. Poduszka jest przyjemnie miękka, zapewnia idealny wypoczynek, a także nie ogranicza ruchów dziecka, przez co swobodnie może poruszać szyją i głową.
 

Wszystkie produkty Mimos wykonane są z wysokiej jakości, certyfikowanych materiałów, dlatego są w pełni bezpieczne dla malucha. Nabyć można je w wielu rozmiarach, idealnie dopasowując do główki dziecka.

Wszystkie
Filtruj i sortuj
5 z 5 produktów