0

Poduszki ortopedyczne z pianki memory

Przeczytaj opis kategorii>>

Obok klasycznych poduszek ortopedycznych z pianki sprężystej coraz większym zainteresowaniem cieszą się poduszki z pianki memory. To jeden z rodzajów pianki poliuretanowej, występujący również pod nazwą pianka viscoelastic. Charakteryzuje się ona wyjątkowo dużą gęstością i wysokim stopniem rozprężania, dzięki czemu jest niezwykle trwała, nie odkształca się, ale również z łatwością powraca do pierwotnego kształtu po zwolnieniu nacisku.

Zalety poduszek z pianki memory

Pianka memory to także pianka termoelastyczna, reagująca na temperaturę ciała i doskonale się do niego dostosowuje, co umożliwia idealne dopasowanie do każdego użytkownika oraz korzystanie z poduszek z pamięcią nawet przez osoby o dużej wrażliwości głowy, twarzy i szyi. Poduszki z pamięcią rozkładają równomiernie siłę nacisku, chroniąc przed nieprzyjemnymi, a czasami bolesnymi uciskami.
Odpowiednio wyprofilowana poduszka z pianki memory to także doskonały sposób na zdrowszy sen i pozbycie się dolegliwości bólowych kręgosłupa i napięć mięśni. Jak inne poduszki ortopedyczne optymalnie wspiera ona odcinek szyjny i pozwala osiągnąć prawidłową pozycję kręgosłupa podczas snu.

Poduszka memory - dla kogo?

Poduszki z pianki viscoelastic to najlepszy wybór dla osób poszukujących trwałych i skutecznych rozwiązań na relaksujący, wygodny, ale również zdrowy odpoczynek, a co za tym idzie lepsze samopoczucie każdego dnia. Są one polecane alergikom ze względu na dużą odporność na grzyby czy pleśnie oraz łatwe utrzymanie higieny i możliwość prania.