Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 199 zł
30 dni na zwrot

Poduszki ortopedyczne do spania

Kręgosłup w ciągu każdego dnia narażony jest na ogromne obciążenia wynikające z prowadzenia siedzącego trybu życia, braku ruchu, niezdrowych nawyków, np. garbienia się. Kilka godzin snu to dla niego niejednokrotnie jedyna szansa na odciążenie i odpoczynek. Spanie na zwykłych poduszkach nie zapewnia jednak optymalnego wsparcia dla kręgosłupa i zachowania odpowiedniej pozycji, co może z kolei powodować uczucie niewyspania i zmęczenia, napięcie mięśni szyi oraz bóle pleców. W takim przypadku warto skorzystać z produktu takiego jak poduszka ortopedyczna do spania.


Wszystkie
Filtruj i sortuj
20 z 42 produktów

Najpopularniejsze

Zobacz więcej

Promocje

Zobacz więcej

Poduszki do spania korygujące postawę

Tego rodzaju poduszki ortopedyczne na kręgosłup szyjny, o ergonomicznym, wyprofilowanym kształcie, wykonane są z zapewniającej zdecydowane podparcie pianki. Ich zadaniem jest zapewnienie naturalnej, anatomicznej pozycji kręgosłupa podczas snu i jego odciążenie oraz rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych. Dzięki temu przynoszą one ulgę w bólach pleców i głowy, zesztywnieniu i silnym napięciu mięśni szyi i ramion oraz zapobiegają im w przyszłości. Zapewniają komfort podczas snu, relaks i odprężenie oraz lepsze samopoczucie w ciągu dnia.

Mamy poduszki do spania w różnych pozycjach

Są one polecane niemal bez ograniczeń, jako element profilaktyki wspierający ochronę przed schorzeniami kręgosłupa oraz rehabilitacji osób cierpiących z ich powodu. Niezwykle istotne jest jednak właściwe dobranie poduszki do indywidualnych potrzeb użytkownika. Mowa tu zwłaszcza o wyborze właściwego rozmiaru oraz materiału z jakiej została wykonana (np. twardszej pianki poliuretanowej lub miększej i delikatniejszej pianki visco-elastic).

Nie bez znaczenia jest również pozycja zwykle przyjmowana przez użytkowników podczas snu. Poduszki do spania na boku wyposażone są zwykle w wyższą krawędź, skutecznie wypełniającą przestrzeń między szyją a ramieniem. Poduszki do spania na plecach charakteryzują się łagodniejszym profilem, o mniej zdecydowanym kształcie. Niejednokrotnie jednak innowacyjne rozwiązania producentów poduszek ortopedycznych umożliwiają efektywne korzystanie z nich niezależnie od pozycji spania.

poduszki Valde
poduszki CEBA BABY
nakładki na fotel Kulik
poduszki PerDormire
poduszki PARADIES
poduszki MOLLYFLEX
poduszki AllerGuard
poduszki Sissel
poduszki SuperMami
poduszki Poofi
poduszki Babymoov
poduszki Balanssen
poduszki ARmedical
poduszki Dr Sapporo
poduszki Mimos