0

Poduszki ortopedyczne do spania

Przeczytaj opis kategorii>>

Kręgosłup w ciągu każdego dnia narażony jest na ogromne obciążenia wynikające z prowadzenia siedzącego trybu życia, braku ruchu, niezdrowych nawyków, np. garbienia się. Kilka godzin snu to dla niego niejednokrotnie jedyna szansa na odciążenie i odpoczynek. Spanie na zwykłych poduszkach nie zapewnia jednak optymalnego wsparcia dla kręgosłupa i zachowania odpowiedniej pozycji, co może z kolei powodować uczucie niewyspania i zmęczenia, napięcie mięśni szyi oraz bóle pleców. W takim przypadku warto skorzystać z produktu takiego jak poduszka ortopedyczna do spania.

Poduszki do spania korygujące postawę

Tego rodzaju poduszki ortopedyczne na kręgosłup szyjny, o ergonomicznym, wyprofilowanym kształcie, wykonane są z zapewniającej zdecydowane podparcie pianki. Ich zadaniem jest zapewnienie naturalnej, anatomicznej pozycji kręgosłupa podczas snu i jego odciążenie oraz rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych. Dzięki temu przynoszą one ulgę w bólach pleców i głowy, zesztywnieniu i silnym napięciu mięśni szyi i ramion oraz zapobiegają im w przyszłości. Zapewniają komfort podczas snu, relaks i odprężenie oraz lepsze samopoczucie w ciągu dnia.

Mamy poduszki do spania w różnych pozycjach

Są one polecane niemal bez ograniczeń, jako element profilaktyki wspierający ochronę przed schorzeniami kręgosłupa oraz rehabilitacji osób cierpiących z ich powodu. Niezwykle istotne jest jednak właściwe dobranie poduszki do indywidualnych potrzeb użytkownika. Mowa tu zwłaszcza o wyborze właściwego rozmiaru oraz materiału z jakiej została wykonana (np. twardszej pianki poliuretanowej lub miększej i delikatniejszej pianki visco-elastic).
Nie bez znaczenia jest również pozycja zwykle przyjmowana przez użytkowników podczas snu. Poduszki ortopedyczne do spania na boku wyposażone są zwykle w wyższą krawędź, skutecznie wypełniającą przestrzeń między szyją a ramieniem. Poduszki do spania na plecach charakteryzują się łagodniejszym profilem, o mniej zdecydowanym kształcie. Niejednokrotnie jednak innowacyjne rozwiązania producentów poduszek ortopedycznych umożliwiają efektywne korzystanie z nich niezależnie od pozycji spania.