0

Poduszki ortopedyczne dla dzieci

Przeczytaj opis kategorii>>

O prawidłowy rozwój, postawę i zdrowy kręgosłup rodzice mogą zacząć dbać niemal od dnia narodzin swojego dziecka. Z pomocą przychodzą im produkty stworzone specjalnie dla maluchów, w tym wszechstronne maty i poduszki ortopedyczne dla dzieci i niemowląt.
Już od pierwszych dni życia można stosować ergonomiczne maty dla niemowląt, które wspierają maluchy podczas leżenia, zapewniają stabilną pozycję oraz niewielkie uniesienie pleców i główki, co ułatwia oddychanie, przyjmowanie pokarmów i chroni przed zachłyśnięciem. Z myślą o maluchach stworzono też poduszki dla dzieci, których najważniejszym zadaniem jest równomierne rozłożenie nacisku i zapobieganie odkształceniom delikatnej główki dziecka, a nawet ich korygowanie.

Specjalne poduszki ortopedyczne wspomagające rozwój dzieci

Starsze, kilkuletnie dzieci mogą już korzystać z klasycznych, wyprofilowanych poduszek z pianki. Poduszka ortopedyczna dla dzieci zapewnia zachowanie anatomicznej postawy ciała podczas snu i optymalnie podpiera odcinek szyjny kręgosłupa, co jest wyjątkowo ważne w okresie szybkiego wzrostu.
Dla nich stworzono również poduszki do siedzenia dla dzieci. Ich zadaniem jest wymuszenie prawidłowej, wyprostowanej postawy ciała podczas siedzenia i skuteczne odciążenie kręgosłupa. Na szczególną uwagę zasługują poduszki sensomotoryczne dla dzieci, zapewniające aktywne siedzenie, balansowanie ciała i wzmacnianie mięśni przykręgosłupowych.