Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne zapewniają ich użytkownikom zachowanie prawidłowej, anatomicznej pozycji podczas spania lub siedzenia. Są one przeznaczone dla osób dbających o swoje zdrowie, komfort i dobre samopoczucie, ale również polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów jako poduszki rehabilitacyjne, które pomagają pozbyć się dolegliwości bólowych (zwłaszcza kręgosłupa) i napięć mięśniowych oraz powrócić do zdrowia i sprawności.


Wszystkie
Filtruj i sortuj
30 z 51 produktów

Najpopularniejsze

Zobacz więcej

Jakie poduszki ortopedyczne pod plecy wybrać?

Najpopularniejsza poduszka ortopedyczna, to ta służąca do codziennego odpoczynku podczas snu. To poduszki pod lędźwie do spania, dzięki specjalnemu wyprofilowanemu kształtowi, zachowują naturalną krzywiznę kręgosłupa, zapewniają najlepsze wsparcie dla głowy i karku, odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz rozluźnienie napiętych mięśni. Oferowane poduszki do spania gwarantują bardziej komfortowy sen oraz lepszy wypoczynek i regenerację. Wysokiej jakości poduszka ortopedyczna wykonana jest z optymalnie ukształtowanej, trwałej pianki. Tradycyjnie jest to pianka poliuretanowa, lecz coraz popularniejsze są innowacyjne poduszki ortopedyczne z pianki memory („poduszki ortopedyczne z pamięcią”), reagujące na temperaturę i kształt ciała, doskonale rozkładające siłę nacisku, idealne nawet dla osób o wyjątkowo wrażliwej twarzy i szyi.

Wielofunkcyjna poduszka ortopedyczna

Z kolei podczas długotrwałego siedzenia – w pracy, w domu czy w czasie podróży – niezastąpiona jest poduszka lędźwiowa na fotel. Wśród tego typu produktów można znaleźć przede wszystkim klasyczne piankowe kliny ortopedyczne do spania, wymuszające prawidłową, wyprostowaną pozycję oraz poduszki sensomotoryczne do dynamicznego siedzenia. Popularne są także poduszki ortopedyczne lędźwiowe, montowane na oparciu krzesła lub fotela, pozwalające zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa.

Wśród poduszek ortopedycznych na szczególną uwagę zasługują poduszki medyczne, posiadające certyfikaty i atesty, których działanie i skuteczność wynika z badań oraz zastosowania najwyższej jakości materiałów.

Piankowe poduszki ortopedyczne

Stosowanie odpowiednio wyprofilowanych poduszek ortopedycznych to sprawdzony sposób na odciążenie pleców i zapewnienie optymalnego wsparcia dla kręgosłupa, zwłaszcza na szczególnie wrażliwym odcinku krzyżowo-lędźwiowym, tym samym na ograniczenie dolegliwości bólowych związanych z wielogodzinną pracą siedzącą. Z myślą o zawodowych kierowcach przygotowaliśmy też odpowiednio wyprofilowane, specjalne poduszki lędźwiowe do samochodu. Przykładem takiego sprzętu jest przeznaczona do montażu na fotelu (na siedzisku) poduszka ortopedyczna w formie klina ortopedycznego. Jej kształt wymusza lekkie przesunięcie miednicy do przodu, tym samym sprzyjając rozluźnieniu napiętych mięśni pleców i zapobiegając dolegliwościom bólowym w okolicach dolnego odcinka kręgosłupa. Innym przykładem poduszki ortopedycznej tego typu jest profesjonalny korektor odcinka lędźwiowego, który podkłada się pod plecy. Jego umiejętne wyprofilowanie sprzyja zapewnieniu optymalnego podparcia plecom, korygując wady postawy i zapobiegając garbieniu się podczas siedzenia. Takie poduszki ortopedyczne będą dobrym wyborem dla kierowców zawodowych i osób spędzających dużą ilość czasu w aucie. Odpowiednio wyprofilowana poduszka ortopedyczna odciąża kręgosłup i koryguje postawę, dzięki czemu nawet po wielogodzinnej jeździe autem mięśnie pleców nie są przesadnie napięte i nie odczuwamy związanych z tym nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Poduszka ortopedyczna pod plecy do samochodu to dobry wybór również dla pasażera. Sięgnij po podróżną poduszkę ortopedyczną w formie wyprofilowanego klina ortopedycznego do spania pod plecy lub lekkiego zagłówka zabezpieczającego odcinek szyjny kręgosłupa.

Poduszka pod kręgosłup lędźwiowy do spania - idealna na lepszy sen

Nawet jeśli korzystasz z dobrej jakości materaca do spania, specjalistyczna poduszka ortopedyczna wciąż będzie dobrym wyborem. Dzięki poduszce ortopedycznej wykonanej z pianki sprężystej lub memory zapewnisz lepsze podparcie dla kręgosłupa, a tym samym zmniejszysz napięcia mięśniowe i zredukujesz dolegliwości bólowe. Klin ortopedyczny do spania koryguje ułożenie ciała, zapewnia podparcie w strategicznych punktach i zmniejsza obciążenia, na jakie narażone są mięśnie oraz kręgosłup. Poduszka pod kręgosłup lędźwiowy do spania będzie dobrym wyborem dla każdego, kto boryka się z deformacjami, dyskopatią lub innymi chorobami kręgosłupa i każdego ranka budzi się z bólem pleców. Ortopedyczna poduszka pod lędźwie do spania może być również formą ochrony przed zwyrodnieniami i można stosować ją profilaktycznie. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą na kliny ortopedyczne do spania pod nogi. To sprzęt polecany m.in. kobietom w ciąży.

Nasze poradniki Zobacz więcej
Jak prać poduszki z wypełnieniem z puchu gęsiego? W jaki sposób czyścić poduszki wytworzone z naturalnego gęsiego puchu? Wbrew pozorom jest to zadanie trudne, ponieważ poduszki nie możemy po prostu włożyć do pralki, dodać proszku i ustawić odpowiedniej temperatury. Jeżeli chcesz aby Twoja poduszka z puchu gęsiego zachowała po praniu dotychczasowe właściwości, powinieneś zastosować się do kilku ważnych wskazówek.
Rodzaje poduszek ortopedycznych Zdrowy kręgosłup, to jedna z podstaw do tego, aby prawidłowo funkcjonować, a w dzisiejszych czasach coraz trudniej nam o niego zadbać. Co ma na to wpływ? Czynników może być wiele. Przemęczenie, stres, siedzący tryb życia, zła dieta, brak ruchu, czy konkretne schorzenia kręgosłupa takie, jak dyskopatia, oraz różnego rodzaju zwyrodnienia. W odpowiedzi na ten problem powstały poduszki ortopedyczne, które mogą być nie tylko doskonałą formą rehabilitacji, ale i profilaktyki. Warto więc przyjrzeć się ich rodzajom nieco bliżej.
Jaka poduszka do spania na boku? Wybór poduszki do spania na ogół jest szybki i nieprzemyślany. Kierujemy się w swej decyzji wyglądem i estetykom poduszki, zapominając o właściwościach zdrowotnych. Warto poświęcić mu więcej uwagi, ponieważ prawidłowa pozycja w czasie snu sprawia, że kręgosłup ma odpowiedni układ. Zapewniamy sobie więc nie tylko wygodę i jakość snu, ale również zapewnimy zdrowie dla naszego kręgosłupa.
Jak najlepiej spać w ciąży? W jaki sposób czyścić poduszki wytworzone z naturalnego gęsiego puchu? Wbrew pozorom jest to zadanie trudne, ponieważ poduszki nie możemy po prostu włożyć do pralki, dodać proszku i ustawić odpowiedniej temperatury. Jeżeli chcesz aby Twoja poduszka z puchu gęsiego zachowała po praniu dotychczasowe właściwości, powinieneś zastosować się do kilku ważnych wskazówek.
Jaka poduszka dla dziecka 3 lata? Twoje dziecko ukończyło właśnie trzeci rok życia? W jego życiu zachodzą zmiany. Ciało kształtuje się, wzrasta, zaś Ty starasz się troszczyć o zapewnienie mu jak najlepszych warunków rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia. Wiedzieć należy, że troska ta powinna przejawiać się nie tylko w ciągu dnia, kiedy dziecko uczy się i bawi, ale również w czasie nocnego odpoczynku.
poduszki Valde
poduszki CEBA BABY
nakładki na fotel Kulik
poduszki PerDormire
poduszki MOLLYFLEX
poduszki AllerGuard
poduszki Sissel
poduszki SuperMami
poduszki Poofi
poduszki Babymoov
poduszki Balanssen
poduszki ARmedical
poduszki Dr Sapporo
poduszki Mimos