Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 199 zł
30 dni na zwrot

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne zapewniają ich użytkownikom zachowanie prawidłowej, anatomicznej pozycji podczas spania lub siedzenia. Są one przeznaczone dla osób dbających o swoje zdrowie, komfort i dobre samopoczucie, ale również polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów jako poduszki rehabilitacyjne, które pomagają pozbyć się dolegliwości bólowych (zwłaszcza kręgosłupa) i napięć mięśniowych oraz powrócić do zdrowia i sprawności.


Wszystkie
Filtruj i sortuj
20 z 59 produktów

Najpopularniejsze

Zobacz więcej

Promocje

Zobacz więcej

Poduszka pod plecy - jaką wybrać?

Najpopularniejszymi poduszkami zdrowotnymi są te służące do codziennego odpoczynku podczas snu. To one, dzięki specjalnemu wyprofilowanemu kształtowi, zachowują naturalną krzywiznę kręgosłupa, zapewniają najlepsze wsparcie dla głowy i karku, odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz rozluźnienie napiętych mięśni. Oferowane poduszki do spania gwarantują bardziej komfortowy sen oraz lepszy wypoczynek i regenerację. Wysokiej jakości poduszka ortopedyczna wykonana jest z optymalnie ukształtowanej, trwałej pianki. Tradycyjnie jest to pianka poliuretanowa, lecz coraz popularniejsze są innowacyjne poduszki ortopedyczne z pianki memory („poduszki ortopedyczne z pamięcią”), reagujące na temperaturę i kształt ciała, doskonale rozkładające siłę nacisku, idealne nawet dla osób o wyjątkowo wrażliwej twarzy i szyi.

Wielofunkcyjna poduszka ortopedyczna

Z kolei podczas długotrwałego siedzenia – w pracy, w domu czy w czasie podróży – niezastąpione są poduszki ortopedyczne do siedzenia. Wśród tego typu produktów można znaleźć przede wszystkim klasyczne piankowe kliny wymuszające prawidłową, wyprostowaną pozycję oraz poduszki sensomotoryczne do dynamicznego siedzenia. Popularne są także poduszki lędźwiowe montowane na oparciu krzesła lub fotela, pozwalające zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa.

Wśród poduszek ortopedycznych na szczególną uwagę zasługują poduszki medyczne, posiadające certyfikaty i atesty, których działanie i skuteczność wynika z badań oraz zastosowania najwyższej jakości materiałów.

Piankowe poduszki ortopedyczne

Stosowanie odpowiednio wyprofilowanych poduszek ortopedycznych to sprawdzony sposób na odciążenie pleców i zapewnienie optymalnego wsparcia dla kręgosłupa, zwłaszcza na szczególnie wrażliwym odcinku krzyżowo-lędźwiowym, tym samym na ograniczenie dolegliwości bólowych związanych z wielogodzinną pracą siedzącą. Z myślą o zawodowych kierowcach przygotowaliśmy też odpowiednio wyprofilowane, specjalne poduszki ortopedyczne do samochodu. Przykładem takiego sprzętu jest przeznaczona do montażu na fotelu (na siedzisku) poduszka ortopedyczna w formie klina. Jej kształt wymusza lekkie przesunięcie miednicy do przodu, tym samym sprzyjając rozluźnieniu napiętych mięśni pleców i zapobiegając dolegliwościom bólowym w okolicach dolnego odcinka kręgosłupa. Innym przykładem poduszki ortopedycznej tego typu jest profesjonalny korektor odcinka lędźwiowego, który podkłada się pod plecy. Jego umiejętne wyprofilowanie sprzyja zapewnieniu optymalnego podparcia plecom, korygując wady postawy i zapobiegając garbieniu się podczas siedzenia.

Nasze poradniki Zobacz więcej
Jak prać poduszki z wypełnieniem z puchu gęsiego? W jaki sposób czyścić poduszki wytworzone z naturalnego gęsiego puchu? Wbrew pozorom jest to zadanie trudne, ponieważ poduszki nie możemy po prostu włożyć do pralki, dodać proszku i ustawić odpowiedniej temperatury. Jeżeli chcesz aby Twoja poduszka z puchu gęsiego zachowała po praniu dotychczasowe właściwości, powinieneś zastosować się do kilku ważnych wskazówek.
Rodzaje poduszek ortopedycznych Zdrowy kręgosłup, to jedna z podstaw do tego, aby prawidłowo funkcjonować, a w dzisiejszych czasach coraz trudniej nam o niego zadbać. Co ma na to wpływ? Czynników może być wiele. Przemęczenie, stres, siedzący tryb życia, zła dieta, brak ruchu, czy konkretne schorzenia kręgosłupa takie, jak dyskopatia, oraz różnego rodzaju zwyrodnienia. W odpowiedzi na ten problem powstały poduszki ortopedyczne, które mogą być nie tylko doskonałą formą rehabilitacji, ale i profilaktyki. Warto więc przyjrzeć się ich rodzajom nieco bliżej.
Jaka poduszka do spania na boku? Wybór poduszki do spania na ogół jest szybki i nieprzemyślany. Kierujemy się w swej decyzji wyglądem i estetykom poduszki, zapominając o właściwościach zdrowotnych. Warto poświęcić mu więcej uwagi, ponieważ prawidłowa pozycja w czasie snu sprawia, że kręgosłup ma odpowiedni układ. Zapewniamy sobie więc nie tylko wygodę i jakość snu, ale również zapewnimy zdrowie dla naszego kręgosłupa.
Jak najlepiej spać w ciąży? W jaki sposób czyścić poduszki wytworzone z naturalnego gęsiego puchu? Wbrew pozorom jest to zadanie trudne, ponieważ poduszki nie możemy po prostu włożyć do pralki, dodać proszku i ustawić odpowiedniej temperatury. Jeżeli chcesz aby Twoja poduszka z puchu gęsiego zachowała po praniu dotychczasowe właściwości, powinieneś zastosować się do kilku ważnych wskazówek.
Jaka poduszka dla dziecka 3 lata? Twoje dziecko ukończyło właśnie trzeci rok życia? W jego życiu zachodzą zmiany. Ciało kształtuje się, wzrasta, zaś Ty starasz się troszczyć o zapewnienie mu jak najlepszych warunków rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia. Wiedzieć należy, że troska ta powinna przejawiać się nie tylko w ciągu dnia, kiedy dziecko uczy się i bawi, ale również w czasie nocnego odpoczynku.
poduszki Valde
poduszki CEBA BABY
nakładki na fotel Kulik
poduszki PerDormire
poduszki PARADIES
poduszki MOLLYFLEX
poduszki AllerGuard
poduszki Sissel
poduszki SuperMami
poduszki Poofi
poduszki Babymoov
poduszki Balanssen
poduszki ARmedical
poduszki Dr Sapporo
poduszki Mimos