0

Poduszki ortopedyczne

Przeczytaj opis kategorii>>

Poduszki ortopedyczne zapewniają ich użytkownikom zachowanie prawidłowej, anatomicznej pozycji podczas spania lub siedzenia. Są one przeznaczone dla osób dbających o swoje zdrowie, komfort i dobre samopoczucie, ale również polecane przez lekarzy i fizjoterapeutów jako poduszki rehabilitacyjne, które pomagają pozbyć się dolegliwości bólowych (zwłaszcza kręgosłupa) i napięć mięśniowych oraz powrócić do zdrowia i sprawności.

Poduszka pod plecy - jaką wybrać?

Najpopularniejszymi poduszkami zdrowotnymi są te służące do codziennego odpoczynku podczas snu. To one, dzięki specjalnemu wyprofilowanemu kształtowi, zachowują naturalną krzywiznę kręgosłupa, zapewniają najlepsze wsparcie dla głowy i karku, odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz rozluźnienie napiętych mięśni. Gwarantują bardziej komfortowy sen oraz lepszy wypoczynek i regenerację. Wysokiej jakości poduszki zdrowotne wykonane są z optymalnie ukształtowanej, trwałej pianki. Tradycyjnie jest to pianka poliuretanowa, lecz coraz popularniejsze są innowacyjne poduszki ortopedyczne z pianki memory („poduszki ortopedyczne z pamięcią”), reagujące na temperaturę i kształt ciała, doskonale rozkładające siłę nacisku, idealne nawet dla osób o wyjątkowo wrażliwej twarzy i szyi.

Wielofunkcyjna poduszka ortopedyczna

Z kolei podczas długotrwałego siedzenia – w pracy, w domu czy w czasie podróży – niezastąpione są poduszki do siedzenia. Wśród nich można znaleźć przede wszystkim klasyczne piankowe kliny wymuszające prawidłową, wyprostowaną pozycję oraz poduszki sensomotoryczne do dynamicznego siedzenia. Popularne są także poduszki lędźwiowe montowane na oparciu krzesła lub fotela, pozwalające zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa.
Wśród poduszek ortopedycznych na szczególną uwagę zasługują poduszki medyczne, posiadające certyfikaty i atesty, których działanie i skuteczność wynika z badań oraz zastosowania najwyższej jakości materiałów.