0

Poduszki dla dzieci

Przeczytaj opis kategorii>>

Regenerujący, odpowiednio długi sen to fundament prawidłowego rozwoju dziecka. O jego jakość rodzice mogą zadbać już od pierwszych dni, od narodzin malucha, korzystając z maty i poduszki do spania dla dzieci. Są one wynikiem precyzyjnych badań i zapewniają stabilizację ciała niemowlęcia w wybranej pozycji, ułatwiają karmienie i zapobiegają zachłyśnięciu, a nawet chronią delikatną główkę przed odkształceniem.

Jakie poduszki dla dzieci do spania mamy w ofercie?

Nieco starszym dzieciom wygodny sen zapewnią klasyczne poduszki, dopasowane jednak rozmiarem do młodych użytkowników. O ich zdrowy odpoczynek zadbają także wyprofilowane poduszki ortopedyczne, które dzięki wykonaniu z pianki z pamięcią równomiernie rozkładają nacisk, jednocześnie optymalnie podpierając głowę i szyję malucha. Dzięki temu zachowują podczas spania prawidłową, anatomiczną pozycję kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w okresie szybkiego wzrostu. Nowoczesne poduszki to także doskonała ozdoba dziecięcego pokoju. Ich poszewki przyciągają uwagę swoimi kolorami i oryginalnymi motywami graficznymi, które sprawią, że maluchy nie będą chciały się z nimi rozstać. 


Dla dzieci, zwłaszcza w okresie szkolnym, przeznaczone są również poduszki do siedzenia, zapewniające właściwą postawę ciała podczas nauki. Na szczególną uwagę zasługują poduszki sensomotoryczne do siedzenia dynamicznego, wzmacniające mięśnie pleców, przydatne także w przypadku dzieci nadpobudliwych.
Niezależnie od ich rodzaju, poduszki dla dzieci powinny charakteryzować się odpowiednią jakością wykonania oraz wykorzystaniem bezpiecznych i antyalergicznych materiałów do ich produkcji, potwierdzonymi odpowiednimi atestami i certyfikatami. Sprawdź też produkty w kategorii poduszki memory!