0

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Przeczytaj opis kategorii>>

Długotrwałe siedzenie powoduje duże obciążenie dla kręgosłupa. Z dotkliwymi skutkami siedzącego trybu życia, wynikającego przede wszystkim z charakteru pracy lub konieczności ciągłego podróżowania, pomagają uporać się specjalnie zaprojektowane poduszki ortopedyczne do siedzenia. Większość z nich doskonale nadaje się do stosowania na klasycznych krzesłach lub fotelach biurowych. Pozwalają one na zachowanie poprawnej pozycji ciała, jednocześnie zapewniając wygodę użytkowników. Mogą także wspomagać leczenie po urazach i operacjach jako poduszki rehabilitacyjne do siedzenia.

 

Podkładka na krzesło biurowe z pianki

 

Wśród poduszek ortopedycznych na krzesło można znaleźć podkładki do siedzenia w kształcie trójkątnych klinów, wykonane zwykle z wytrzymałej pianki. Ich profil powoduje delikatne przesunięcie miednicy ku przodowi i automatyczne wymuszenie wyprostowanej, anatomicznej pozycji kręgosłupa. Zapobiegają one garbieniu się oraz powodują rozluźnienie mięśni, kręgów i krążków międzykręgowych. Nieco inne właściwości posiadają poduszki do aktywnego siedzenia, które nie tylko wymuszają optymalną pozycję kręgosłupa, ale zapewniają ciągłą pracę mięśni tułowia (zwłaszcza pleców), a co za tym idzie ich wzmocnienie.
Oprócz poduszek ortopedycznych stosowanych na siedzisku krzesła, w trosce o utrzymanie zdrowego kręgosłupa i prawidłowej postawy ciała z pomocą przychodzą poduszki – korektory lędźwiowe. Mocowane na oparciach siedzisk podpierają i zmniejszają napięcie dolnej części kręgosłupa, tzn. jego odcinka lędźwiowego. Przynoszą ulgę zmęczonym plecom i zmniejszają dolegliwości bólowe.