0

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Przeczytaj opis kategorii>>

Długotrwałe siedzenie powoduje duże obciążenie dla kręgosłupa. Z dotkliwymi skutkami siedzącego trybu życia, wynikającego przede wszystkim z charakteru pracy lub konieczności ciągłego podróżowania, pomagają uporać się specjalnie zaprojektowane poduszki ortopedyczne do siedzenia. Poduszka pod plecy doskonale nadaje się do stosowania na klasycznych krzesłach lub fotelach biurowych. Pozwalają one na zachowanie poprawnej pozycji ciała, jednocześnie zapewniając wygodę użytkowników. Mogą także wspomagać leczenie po urazach i operacjach jako poduszki ortopedyczne do siedzenia.

 

Podkładka na krzesło biurowe z pianki

 

Wśród poduszek ortopedycznych na krzesło można znaleźć podkładki do siedzenia w kształcie trójkątnych klinów, wykonane zwykle z wytrzymałej pianki. Ich profil powoduje delikatne przesunięcie miednicy ku przodowi i automatyczne wymuszenie wyprostowanej, anatomicznej pozycji kręgosłupa. Zapobiegają one garbieniu się oraz powodują rozluźnienie mięśni, kręgów i krążków międzykręgowych. Nieco inne właściwości posiadają poduszki do aktywnego siedzenia, które nie tylko wymuszają optymalną pozycję kręgosłupa, ale zapewniają ciągłą pracę mięśni tułowia (zwłaszcza pleców), a co za tym idzie ich wzmocnienie.


Oprócz poduszek ortopedycznych stosowanych na siedzisku krzesła, w trosce o utrzymanie zdrowego kręgosłupa i prawidłowej postawy ciała z pomocą przychodzą poduszki – korektory lędźwiowe. Mocowane na oparciach siedzisk podpierają i zmniejszają napięcie dolnej części kręgosłupa, tzn. jego odcinka lędźwiowego. Przynoszą ulgę zmęczonym plecom i zmniejszają dolegliwości bólowe. Dobrym rozwiązaniem na krzesło biurowe może być również poduszka memory.