Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Jak prać poduszki z wypełnieniem z puchu gęsiego?

Jak prać poduszki z wypełnieniem z puchu gęsiego?

 

 

W jaki sposób czyścić poduszki wytworzone z naturalnego gęsiego puchu? Wbrew pozorom jest to zadanie trudne, ponieważ poduszki nie możemy po prostu włożyć do pralki, dodać proszku i ustawić odpowiedniej temperatury. Jeżeli chcesz aby Twoja poduszka z puchu gęsiego zachowała po praniu dotychczasowe właściwości, powinieneś zastosować się do kilku ważnych wskazówek.

 

 

Poduszka z puchu gęsiego a pralka

 

Poduszkę z puchu gęsiego, jak każdą inną należy czyścić, aby zachować higieniczną jakość snu. Niestety nie można uprać jej w tradycyjnej pralce zachowując zasady, które stosujemy na ogół w czasie czyszczenie odzieży. Przede wszystkim w ten sposób możesz uszkodzić pralkę, ponieważ pióra mogą zatkać bęben urządzenia.

 

Oczywiście poduszka wyprana w pralce w taki sposób nie będzie już też nadawać się do użytku, albowiem uszkodzony zostanie wsad i stanie się on twardy i zbity.

 

 

Pranie poduszki z gęsich piór

 

Główną zasadą prania poduszki puchowej z wypełnieniem naturalnym, jest fakt iż należy pióra wyjąć ze środka. Tym samym osobno pierzemy puch a osobno materiał. Oczywiście nie należy robić tego w tradycyjnej pralce ponieważ uszkodzisz zarówno poduszkę, jak i urządzenie piorące. Do prania można wykorzystać specjalistyczne urządzenie, które usunie z piór tłuszcz, bakterie i roztocza.

 

W następnej kolejności urządzenie suszy poduszkę wykorzystując nadmuch ciepłego powietrza. Po takim zabiegu puch nie jest spłaszczony, a przeciwnie staje się puszysty i cechuje się większą objętością.

 

 

Jeśli nie masz urządzenia do prania puchu gęsiego.

 

Jeżeli nie masz specjalnego urządzenia, w którym możesz uprać poduszkę z pierza gęsiego możesz zrobić to w pralce (tak samo jak poduszki ortopedyczne z sztucznym wypełnieniem). Pamiętaj jednak aby zastosować pewne zasady, dzięki którym poduszka będzie nadal przydatna do użytku, zaś pralka nie ulegnie uszkodzeniu.

 

Krok 1

Upewnij się, że dzień w którym planujesz czyszczenie poduszki z puchu gęsiego będzie słoneczny i bezdeszczowy. Kolejne dni także powinny być bezchmurne, aby poduszka mogła wyschnąć. Warto więc zaplanowaniem prania sprawdzić prognozę pogody.

 

Krok 2

W chwili kiedy poduszka do spania jest mocno zabrudzona należy namoczyć ją na kilka godzin w ciepłej wodzie z proszkiem. W następnej kolejności umieszczamy poduszkę w pralce, wlewamy płyn do prania, ponieważ proszek może się całkowicie nie rozpuścić. Program ustawiamy na pranie delikatne w 60 stopniach Celsjusza. Warto również wybrać opcję dodatkowego płukania. W czasie sprania należy również zastosować minimalne obroty, aby poduszka nie naprała powietrza.

 

Krok 3

Po zakończeniu prania, otwieramy urządzenie i staramy się wycisnąć powietrze z wnętrza pościeli naciskając mocno dłońmi. Następnie włączamy program wirujący dzięki któremu zapewnimy  poduszce maksymalne obroty.

 

Krok 4

Po zakończeniu prania należy poduszkę ułożyć stosunkowo równo na suszarce, koniecznie w miejscy przewiewnym i nasłonecznionym. Co pewien czas ruszajmy puchem, starają się go rozklejać, aby nie pojawiły się zbite kupki. Przekładaj poduszkę, poruszaj wsadem, a dzięki temu po wysuszeniu będzie wyglądała ja nowa. Wyprana poduszka będzie miękka, przyjemna w dotyku i będzie cechować się dużą objętością puchu.