Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Poduszka dla noworodka przeciw spłaszczeniu główki

 

Poduszka dla niemowląt zapobiegająca spłaszczeniu główki

Poduszka dla najmłodszych zapobiegająca spłaszczeniu główki

 

Z radością przyjmujemy fakt o narodzeniu dziecka. Niestety czasem nasza radość może trwać krótko, jeżeli okaże się, że maluch ma zdeformowaną główkę. W sytuacji, gdy główka noworodka jest płaska z boku bądź z tyłu, mamy do czynienia z syndromem płaskiej głowy, który wymaga szybkiej reakcji. Warto zaznaczyć, że rodzice na ogół układają dzieci do snu na plecach, aby zapobiec S.I.D.S, zaś w ten sposób kości czaszki narażone są na duży nacisk. Dodatkowo deformacja czaszki może pojawić się w chwili, gdy dziecko preferuje jedną pozycję w czasie snu.

 

Co sprawia, że główka niemowlaka staje się płaska?

Deformacja czaszki, polegająca na jej spłaszczeniu nie jest chorobą, a mimo to może nieść ze sobą w przyszłości poważne konsekwencje. Przesunięcie pnia czaszki spowodować może nierówne ułożenie szczęki, przesunięcie uszu, kości policzkowych, a nawet poziomu oczu.

 

Typu spłaszczeń głowy:

 

 • Plagiocefalia – objawiająca się skośnogłowiem. To najczęściej występująca deformacja głowy dziecka. Czaszka spłaszczona jest z jednej strony, dlatego mocno widoczna jest asymetria.
 •  
 • Brachycefalia, niekiedy jest określana krótkogłowością. Czaszka poszerza się, zaś tył głowy jest płaski.
 •  
 • Dolichocefalia, czyli długogłowość. Objawia się znacznym wydłużeniem główki dziecka.
 •  
 • Kraniosynostoza jako jedyna jest wadą wrodzoną. Szwy czaszki są zrośnięte a w konsekwencji mamy do czynienia z deformacją. Rozwiązaniem jest leczenie operacyjne

 

Spłaszczenie głowy u niemowlaka może nastąpić przez kilka następujących czynników. Są to:

 

 • Układanie do snu dziecka w jednej pozycji
 • Kręcz szyi
 • Komplikacje porodowe
 • Nadmierne używanie fotelików oraz bujaków

 

 

Jak uniknąć i leczyć deformacje?

 

Każdy rodzic troszczący się o zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka, musi wiedzieć, że aby zapobiec zniekształceniom główki, należy zadbać o zmianę pozycji dziecka. Układając dziecko spać należy zadbać, aby była to zarówno pozycja na plecach, jak i na boku. Unikajmy również długotrwałego stosowania fotelików i bujaków, które w efekcie również mogą prowadzić do deformacji. 

 

Warto zastanowić się nad zastosowaniem poduszki medycznej Mimos. Poduszka ta koryguje już istniejące zniekształcenie główki, a także zapobiega ich powstawaniu. Najlepiej zastosować ją już w pierwszych dniach życia, ponieważ deformacje pojawiają się na ogół w pierwszych trzech miesiącach. Owa specjalistyczna poduszka wytworzona jest z tkaniny dystansowej. Cechuje się ergonomicznym kształtem, dlatego zapobiega zniekształceniom, a także gwarantuje komfortowy odpoczynek dziecku.

 

 

Poduszki dla najmłodszych

 

Jeżeli chcesz w pełni chronić dziecko, zapobiegać zniekształceniom główki, bądź też korygować te, które powstały, poduszka na plagiocefalię będzie idealnym do tego celu narzędziem. Cechuje się ergonomicznym kształtem, a tym samym zapewnia dziecku optymalne warunki w czasie snu. Tego typu poduszki specjalistyczne redukują nacisk główki dziecka na podłoże, przez co są nie tylko bezpieczne, ale również wygodne i miękkie.

 

Poduszki wykonane są wedle nowoczesnej technologii, dzięki czemu zarówno leczą jak i zapobiegają zniekształceniom głowy. Wysokiej jakości poduszki ortopedyczne dla niemowląt sprawiają, że nie musimy wciąż kontrolować ani zmieniać pozycji ciała dziecka w czasie snu. Dodatkowo minimalizujemy ryzyko zniekształceń oraz zapewniamy mu doskonały i komfortowy sen.

 

Jak chronić małą główkę?

Każdy produkt stworzony jest ręcznie, co sprawia, że cechuje się starannością wykonania i bardzo wysoką jakością. Nowoczesne tworzywo dostosowuje się do kształtu główki malucha, a dodatkowo sprawia, że nie powstają deformacje i odkształcenia.  Poduszka jest miękka i przyjemna w dotyku, dlatego zapewnia dziecku zawsze komfortowy sen.