Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Jak najlepiej spać w ciąży?

Jak najlepiej spać w ciąży?

 

 

Jednym z ciążowych problemów jest zaburzony sen. Staje się on tym bardziej uciążliwy o ile większy robi się brzuszek. Znalezienie wygodnej pozycji w czasie snu jest więc bardzo dużym kłopotem, zaś w efekcie śpimy niewygodnie i budzimy się zmęczeni, bez energii. Jaką wybrać zatem  pozycję podczas snu, abyśmy czuły się wypoczęte i zrelaksowane?

 

 

Najlepsza pozycja do spania w ciąży

 

Jaką pozycję snu wybrać w czasie ciąży, zwłaszcza jeśli jest ona zaawansowana, a brzuszek nie pozwala nam się wygodnie ułożyć? Naturalnie spanie na brzuchu odpada. Nie tylko jest to wręcz niemożliwe, ale również szkodliwe dla malucha. Lekarze nie polecają również spania na plecach ponieważ macica naciska na kręgosłup, żyłę główną dolną i sprawia, że krew powraca w kierunku serca. Tego typu pozycja jest przyczyną bólu pleców, problemów z krążeniem, a czasem wręcz trudności z oddychaniem. Podobne dolegliwości możemy odczuwać jeżeli śpimy na prawym boku.

 

Idealną, komfortową a zarazem najzdrowszą pozycją w czasie snu jest spanie na lewym boku. W tej pozycji łożysko jest znakomicie ukrwione, dobrze pracują nerki, a tym samym z organizmu usuwane są toksyny. Dzięki temu zapobiegamy obrzękom zarówno nóg jak i rąk. Idealna pozycja snu na lewym boku, polega na podkurczeniu nóg i użyciu specjalistycznej poduszki ortopedycznej.

 

 

Poduszka dla ciężarnej jaka najlepsza?

 

Niekiedy kobiety oczekujące dziecka uważają, że poduszka ciążowa jest tylko zbędnym gadżetem. Jednakże jest to podstawa, aby w ciąży uniknąć przykrych dolegliwości ze snem i zapewnić sobie komfort i doskonałe samopoczucie. Każda z kobiet w oczekiwaniu na dziecko, odczuwa również ból kręgosłupa, trudność w zasypianiu, czy też cierpi na obrzęki stóp. Ulgę w tej sytuacji może przynieść specjalnie wyprofilowana poduszka ciążowa.

 

Adekwatnie wybrana poduszka ciążowa zapewni komfortowy sen, a jednocześnie sprawi, że rano każda młoda mama będzie wypoczęta oraz radosna. Poduszka zwalcza ból pleców, sztywność karku, a dzięki temu, że ma nietypowy kształt podpiera zarówno głowę, jak i cały kręgosłup.

 

Na rynku istnieje znaczna ilość poduszek ciążowych, dlatego wybór jednej z nich z całą pewnością powinien być uwarunkowany indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami kobiety. Najlepszymi, a zarazem najbardziej popularnymi poduszkami ciążowymi są te, które przypominają litery C, J, U a także cyfrę 9 i 7. Poduszki tego typu podpierają głowę, brzuch oraz nogi a także odciążają biodra.

 

 

Poduszka ciążowa - jaką wybrać?

 

Fakt, że rynek jest bogato zaopatrzony w różnorodne poduszki ciążowe sprawia, że trudno dokonać nam właściwego wyboru. Obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet w ciąży cieszy się poduszka Supermami typu C. Poduszka wyprodukowana jest w Polsce, z troską o każdy najdrobniejszy szczegół.

 

Dzięki temu, że regularnie używamy poduszki Supermami możemy każdej nocy wygodnie ułożyć się do snu, a rano budzić się w pełni sił. Poduszka cechuje się zaokrąglonymi końcami, co sprawia, że jeden koniec podkładamy pod głowę, zaś drugi umieszczamy między kolanami.

 

Niewątpliwą zaletą jest ergonomiczna budowa poduszki, która zapewnia uniesienie kolan oraz prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Poduszka zapobiega bólom bioder i kręgosłupa. Supermami utrzymuje w jednej pozycji kark, kręgosłup, biodra i nogi. Dodatkowo stanowi wspaniałe wsparcie dla brzucha, ponieważ jej część środkowa jest nieco szersza.

 

Wybór odpowiedniej poduszki ortopedycznej, ciążowej dla siebie odgrywa niezwykle ważną rolę. Jest to gadżet niezbędny, dzięki któremu przyszła mama może komfortowo i spokojnie wypocząć. Z poduszką ciążową możesz zapewnić sobie relaks, odzyskać siły, zadbać o zdrowie swoje i nienarodzonego jeszcze malucha.

Poduszka ciążowa Super Mami C Poduszka ciążowa Super Mami 7  POOFI Poduszka ciążowa organic popiel