Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Jaka poduszka dla dwuletniego dziecka?

Jaka poduszka dla dwuletniego dziecka?

 

 

Czy poduszka dla dwulatka powinna być specjalnie dobrana, czy też wystarczy zwykła poduszka używana przez osoby dorosłe? Oczywiście, błędne jest takie podejście, ponieważ kręgosłup dziecka, potrzebuje zupełnie innego ułożenia w czasie snu. Jeżeli więc wybierasz poduszkę dla malucha, zwracać uwagę należy nie tylko na kolor, materiał, ale również na jej kształt. Jaka poduszka będzie najlepsza dla 2-letniego dziecka? Która poduszka zapewni mu zarówno komfortowy sen, jak i zadba o zdrowie kręgosłupa?

 

 

Najlepsza poduszka dla dwulatka

Wybierając poduszkę dla dwulatka, na uwadze powinniśmy mieć jego zdrowie, dobre samopoczucie i komfort snu. Poduszka powinna więc być idealnie dobrana i spełniać potrzeby i oczekiwania malucha. To jaką poduszkę wybierzemy zależy od szerokości barków dziecka. W chwili, kiedy szerokość barku przekroczy 9 centymetrów wybrać można profilowaną poduszkę stworzoną specjalnie z myślą o maluchach. Jeżeli jednak dziecko nie dorosło jeszcze do stosowania poduszki, należy zdecydować się na jaśka.
 
 

Cechy dobrej poduszki dla dwulatka

Aby poduszka dla dwulatka była jak najzdrowsza dla malucha i jego rozwijającego się kręgosłupa, powinna posiadać określone cechy. Warto zwrócić na nie uwagę, aby wybrana poduszka była wygodna i bezpieczna dla dziecka. Jaka powinna być poduszka dla dwulatka?
 

- dostosowana do wielkości dziecka - dla drobnego dwulatka wybierz płaski jasiek, a dla dziecka, którego szerokość barków wynosi minimum 9 centymetrów zdecyduj się na specjalną dziecięcą poduszkę profilowaną,
- hypoalergiczna - poduszka malucha powinna chronić przed uczuleniami, być odporna na rozwój grzybów, pleśni i roztoczy,
- miękka i miła w dotyku,
- zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza, aby chronić malucha przed poceniem w nocy,
- dopasowująca się do kształtu główki dziecka,
- niezbyt szeroka - optymalna szerokość to 40 cm,
- łatwa w czyszczeniu - najlepiej pralkopierna, co pomoże zachować higienę,
- posiadająca odpowiednie certyfikaty, po pierwsze  certyfikat Oeko-Tex Standard 100 „Tekstylia godne zaufania”.
 
 

Jasiek Poofi – dobry wybór dla dziecka

Idealną poduszką, którą można stosować już niemal od pierwszych dni życia dziecka jest jasiek firmy Poofi. Dobrze sprawdza się również wśród nieco starszych dzieci, których szerokość barku nie jest odpowiednia, aby zastosować poduszkę dziecięcą profilowaną. Doskonale sprawdza się jako wyposażenie łóżeczka dziecięcego lub też kołyski. Stworzony jest z myślą o młodszych dzieciach, dlatego jest płaski, przez co główka dziecka może być ułożona wedle zaleceń logopedów. Stosując bowiem jasiek firmy Poofi główka malucha jest naturalnie odchylona w czasie snu do tyłu. To sprawia, że nie dochodzi do żadnych zaburzeń prawidłowego rozwój narządów mowy.

Poduszkę jaśka Poofi możemy kupić w trzech wariantach. Są to minky, bawełna i minky oraz bawełna. Jaśki dla dzieci w wieku dwóch lat mają ten sam kształt. Co więcej nie posiadają zdejmowanego pokrowca, co nie stoi na przeszkodzie, aby prac je w pralce w 40 stopniach Celsjusza. Dzięki temu bardzo łatwo zachować je w czystości. Tego typu poduszki dla dzieci produkowane są w Polsce, zaś użyte materiały są w pełni bezpieczne, dzięki czemu może używać ich dziecko nawet ze skłonnością do alergii.

 

 

Baby Dream – najlepsza poduszka dla dwulatka

Nieco inaczej wygląda dobór poduszki dla dziecka w wieku dwóch lat, jeżeli szerokość jego barku wynosi minimum 9 centymetrów. Wówczas możemy zdecydować się na inną poduszkę specjalistyczną aniżeli jasiek Poofi.

Baby Dream to anatomiczna poduszka ortopedyczna, która idealnie dostosowuje się do kształtu głowy i szyi dziecka, bez względu na to w jakiej pozycji śpi. Charakterystyczne jest to, że główka dziecka zatapia się w miękkiej, nowoczesnej piance, przez co zwiększa się powierzchnia ciała z podłożem, a tym samym mamy mniejszą siłę nacisku. Warto zaznaczyć, że pianka doskonale zapamiętuje kształt głowy, nie odkształca się, a także poprawia krążenie krwi.

Zaletą jest to, że baby Dream pozytywnie wpływa na zdrowie kręgosłupa dziecka, ponieważ odciąża odcinek szyjny a także barki, przez co zapobiega niepożądanym naprężeniom. Używa innowacyjna pianka sprawia, że nie rozwijają się w obrębie poduszki mikroorganizmy, alergeny, co sprawia, że poduszka jest bezpieczna dla każdego dziecka.

Jaśki i poduszki Baby Dream zostały stworzone specjalnie z myślą o dwulatkach. Zapewniają im komfortowy, bezpieczny i niczym nie przerwany sen. Odpowiednio dobrane poduszki ortopedycze dla niemowląt i dzieci zapobiegają schorzeniom kręgosłupa, dbają o zachowanie właściwej postawy, nawet w okresie intensywnego wzrostu.

ARmedical Baby Dream