0

Jaka poduszka dla rocznego dziecka?

Jaka poduszka dla rocznego dziecka?

Kiedy dziecko kończy pierwszy rok, w jego życiu zachodzą pewne zmiany. Rodzice zaczynają zastanawiać się nad przygotowaniem mu odrębnego łóżeczka, w którym miło i komfortowo będzie mogło wypoczywać. Oczywiście, wiąże się to ściśle z wyborem poduszki, która musi być dobrana do wymogów małego ciaka oraz odpowiadać wiekowi dziecka. Jak wybrać poduszkę dla malucha, aby nie tylko pozwalała na przyjemny i komfortowy sen, ale również aby działała zdrowotnie na kręgosłup i zapobiegała zniekształceniom i dysplazjom?

Idealnie dobrana poduszka dla malucha

Wielu lekarzy i fizjoterapeutów sugeruje, że dziecko powinno spać na zupełnie płaskiej powierzchni. Sprawdza się to w przypadku niemowlaków, lecz kiedy dziecko kończy roczek, intuicyjnie poszukuje miękkiej poduszki, która można umieścić pod główką. W tym celu zwija kocyk, czy też wkłada pod główkę przed snem miękkie zabawki. Jeżeli takie zachowanie obserwujemy u swego malucha, najwyższy czas, aby wybrać dla niego profesjonalną poduszkę do snu.

Poduszka powinna być stworzona z miłego i przyjemnego w dotyku materiału, aby dziecko mogło czuć się komfortowo i z przyjemnością kłaść się do łóżeczka. Co więcej, warto wyposażyć ją w miłą dla oczu poszewkę, gdyż dzieci zwracają na to bardzo dużą uwagę. Piękna poduszka, z motywem ulubionego bohatera z bajki czy zwierzaka szybko stanie się jego ulubioną.

Pomimo, że nie możemy zapominać o powyższych szczegółach, najważniejsze jest, aby poduszka była wygodna, odpowiednio dobrana do wieku dziecka, a także by spełniała aspekty zdrowotne. Poduszka dla rocznego dziecka powinna być więc płaska, stworzona z bezpiecznych, antyalergicznych materiałów, a także najwyższej jakości. Na jaką poduszkę powinniśmy się więc zdecydować?

Jasiek Poofy – idealny dla malucha

Najlepszą propozycją dla dziecka rocznego jest jasiek firmy Poofy. Jasiek został stworzony przez specjalistów z myślą o wyposażeniu dziecięcego łóżeczka lub kołyski. Charakterystyczną cechą poduszki jest jej płaskość. Dzięki takiej strukturze główka dziecka jest ułożona w idealnej pozycji. Tym samy główka dziecka jest naturalnie odchylona do tyłu, co sprawia, że nie zostaje zaburzony prawidłowy rozwój narządów mowy. Dodatkowo poduszka pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, przez co dziecko w okresie najbardziej intensywnego wzrostu nie jest narażone na deformacje i zniekształcenia.

Poduszkę w postaci jaśka firmy Poofi możemy nabyć w trzech różnych wariantach. Są to:

  • 100%minky
  • 50% bawełna 50%minky (Friends by Poofi)
  • 100% bawełna

Każdy jasiek posiada ten sam rozmiar oraz kształt, co sprawia, że w zasadzie tylko różne rodzaje pokrowca sprawiają, że jeszcze lepiej możemy dobrać go do naszych potrzeb, oczekiwań i preferencji.

Poduszka dla dzieci rocznych Poofi jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ bez przeszkód można prać ją w pralce w całości. Materiały, z których stworzona jest poduszka Poofi są bezpieczne i posiadają Oeko Tex Standard 100 w klasie 1, dzięki czemu dopuszczone są do bezpośredniego kontaktu ze skórą noworodka.

 Mimos  jogo designs