Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
KWIECIEŃ 2022

Poduszka dla kierowców – komu się przyda i jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej poduszki jest ważny nie tylko, jeśli chodzi o sypialnie. Dobrze dobrana poduszka przydaje się również w samochodzie – szczególnie jeśli jesteś zawodowym kierowcą lub dużo podróżujesz. Sprawdź, dlaczego warto mieć poduszkę ortopedyczną w aucie i którą z nich wybrać.

 

Poduszka dla kierowców – czy warto zdecydować się na jej zakup?

Myślisz sobie, że skoro masz dobrą poduszkę do spania, to zakup tej do samochodu będzie zbędnym wydatkiem? Nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz uniknąć dolegliwości bólowych związanych z długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej, warto się w nią zaopatrzyć. Poduszka ortopedyczna do samochodu będzie szczególnie wskazana, jeśli dużo podróżujesz lub pracujesz jako zawodowy kierowca.

 

Dlaczego będzie to zakup, którego nie pożałujesz? Tego typu poduszka ma idealnie dobrany kształt, dzięki któremu stanowi odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Wypełnia przestrzeń między siedzeniem a Twoim ciałem, a tym samym odciąża zarówno kręgosłup, jak i mięśnie. Jest to szczególnie ważne przy długich podróżach samochodem i gdy ze względu na pracę nie masz czasu na częste przerwy w celu „rozprostowania kości”.

 

Ważną zaletą poduszki dla kierowców jest również to, że nie zmniejsza swobody ruchów podczas jazdy. Dlatego nie musisz obawiać się o kwestie bezpieczeństwa. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem takiej poduszki jest fakt, że ma kilka zastosowań. Możesz używać jej zarówno w samochodzie, jak i podczas pracy siedzącej w domu lub biurze.

 

Pamiętaj jednak o tym, że jeśli chcesz cieszyć się zaletami poduszki ortopedycznej dla kierowców, powinieneś postawić na wysoką jakość. Najlepiej, jeśli znajdziesz produkt mający status wyrobu medycznego. Dzięki temu masz pewność, że faktycznie pomoże Ci w łagodzeniu negatywnych skutków długich podróży.

 

Jakie rodzaje poduszek dla kierowców masz do wyboru?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje poduszek ortopedycznych. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej z nich, sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne produkty.

 

Poduszka lędźwiowa do auta

Nie bez powodu jest jednym z najczęstszych wyborów wśród zawodowych kierowców i podróżników. Ma specjalny kształt, który zapewnia odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. To ważne, ponieważ przy długich podróżach dochodzi do jego nadmiernego obciążenia. Skutkiem tego mogą być mikrourazy oraz zwyrodnienie kręgosłupa.

 

Poduszka lędźwiowa do samochodu nie tylko zmniejszy ryzyko wystąpienia tego typu negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Jej stosowanie przełoży się również na większy komfort i bezpieczeństwo podróży. Pomoże zmniejszyć zmęczenie, a także utrzymać odpowiednią szybkość reakcji.

 

Dysk sensomotoryczny

Jeszcze inną poduszką polecaną kierowcom jest dysk sensomotoryczny (który kładzie się na siedzeniu). Można powiedzieć, że jest to połączenie klinów do siedzenia z piłką rehabilitacyjną. Dzięki odpowiedniej formie takiej poduszki Twój kręgosłup będzie w ciągłym ruchu, podczas gdy ty zajmiesz się prowadzeniem auta (tzw. siedzenie dynamiczne).

 

Jakie zalety ma stosowanie dysków sensomotorycznych? Pozwala odciążyć kręgosłup (na całej długości), co zmniejsza dolegliwości bólowe. Poza tym jest to poduszka polecana również przy problemach z hemoroidami, które nierzadko dotykają osoby spędzające dużo czasu w samochodzie.

 

Ergonomiczne poduszki w kształcie rogala

Poduszka ortopedyczna do samochodu może mieć również kształt rogala. Cieszy się ona dużą popularnością, a wiele osób zabiera ją ze sobą nie tylko do auta, ale i samolotu, czy pociągu. Jednak tak naprawdę jest to lepsze rozwiązanie dla pasażerów niż kierowców.

 

Co decyduje o tak dużej popularności ergonomicznych poduszek w kształcie rogala? Przede wszystkim fakt, że doskonale podpierają i stabilizują odcinek szyjny kręgosłupa. Dzięki zachowaniu odpowiedniej pozycji podczas podróży istnieje mniejsze ryzyko, że nabawisz się dolegliwości bólowych. Poza tym jej kształt i rozmiar sprawia, że bez problemu zabierzesz ją w dowolne miejsce.

 

Jeszcze innym rozwiązaniem jest poduszka w kształcie wałka. Jej dużą zaletą jest uniwersalność – możesz umieścić ją nie tylko pod szyją, ale i udami, czy odcinkiem lędźwiowym. Jednak zanim zdecydujesz się na jej zakup, weź pod uwagę również to, że może się przesuwać (ponieważ nie ma żadnego dodatkowego mocowania). Dlatego tak jak poduszka w kształcie rogala, jest lepszym wyborem dla pasażerów.

 

Długotrwałe przyjmowanie pozycji siedzącej nie pozostaje obojętne dla Twojego kręgosłupa. Dlatego, jeśli jesteś zawodowym kierowcą lub dużo podróżujesz, zaopatrz się w odpowiednią poduszkę ortopedyczną. Odciąży kręgosłup, a tym samym pomoże Ci złagodzić dolegliwości bólowe kręgosłupa.