Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
LIPIEC 2020

Siedzący tryb życia? Poznaj zalety poduszek sensomotorycznych!

Poduszki sensomotoryczne pozwolą Ci zadbać o lepszą sylwetkę i odciążyć kręgosłup. Można je stosować nie tylko do ćwiczeń rehabilitacyjnych, ale też do… siedzenia. Zobacz, jak możesz wykorzystać tak zwane dyski sensoryczne w domu czy w biurze.
 

Poduszki sensoryczne - co to takiego?

Poduszki sensomotoryczne, zwane też dyskami sensorycznymi albo jeżykami, to rodzaj miękkiego beretu, najczęściej z wypustkami, służącego do ćwiczeń i rehabilitacji. Wypełnione są powietrzem, co umożliwia indywidualną regulację ich twardości, a przez to perfekcyjne dopasowanie do wagi ciała użytkownika. Taki gadżet to świetny przyrząd do masażu stóp czy całego ciała, stymulacji receptorów skóry, rehabilitacji pourazowej lub gimnastyki korekcyjnej dzieci. Poduszki sensomotoryczne mogą być stosowane w domu, w pracy, na salach treningowych czy w gabinetach terapeutycznych. Jak działają? Trening na nierównym podłożu angażuje mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację całej sylwetki, uzyskanie poprawnej postawy i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Berety rehabilitacyjne często używają też profesjonalni sportowcy w celu wzmocnienia tak zwanego „core”, a w rezultacie - uzyskania lepszych wyników sportowych.
 

Poduszka dynamiczna nie tylko do ćwiczeń!

Co ciekawe, poduszki sensomotoryczne można też wykorzystywać do siedzenia, zwłaszcza w przypadku osób, które wiele godzin spędzają przed komputerem. Jak działają dyski rehabilitacyjne? Przede wszystkim wymuszają nawyk utrzymania prawidłowej pozycji podczas siedzenia, co w efekcie może przyczynić się do przeciwdziałania wadom postawy, a nawet korygowania już istniejących. Poduszki ortopedyczne do siedzenia stymulują mikroruchy krążków międzykręgowych, przez co zapobiegają garbieniu się i rozmaitym zwyrodnieniom.

W naszym sklepie znajdziesz też warianty poduszek sensorycznych do siedzenia w formie ringów, klinów, poduszek lędźwiowych do samochodu czy specjalnych nakładek na fotel, które składają się z części dolnej (na której można siedzieć) oraz górnej (która aktywizuje i jednocześnie odciąża mięśnie pleców).
 

Jakie poduszki sensoryczne do siedzenia wybrać?

Zastanawiasz się, na jaką poduszkę korekcyjną postawić, żeby zapewnić sobie najlepsze efekty? Do wyboru masz nie tylko klasyczne dwustronne jeżyki, których „kolczasta” strona może służyć do masażu stóp, ale też anatomicznie profilowane, miękkie poduszki sensoryczne z kanalikami czy specjalne nakładki na krzesło biurowe. Najważniejsze, żeby swobodnie mieściły się na krześle czy fotelu, którego używasz. Zdecyduj się na modele sprawdzonych marek, opracowane we współpracy z lekarzami i rehabilitantami. Jakie polecamy?

Dobrym wyborem będzie poduszka ortopedyczna do siedzenia Sitta marki Valde w formie klina, która znakomicie sprawdza się w fotelach samochodowych i biurowych. Posiada anatomiczne profilowania oraz specjalne kanaliki, które umożliwiają ruch powietrza podczas siedzenia, co zapobiegnie poceniu się i zwiększa komfort. Taka poduszka ortopedyczna narzuca prawidłową pozycję kręgosłupa, dzięki czemu zapobiega jego napięciom i dolegliwościom bólowym.

Warto zainwestować też w poduszkę sensomotoryczną Sissel Sitfit. Ten model wymusza ciągłe balansowanie ciałem, sprzyja utrzymaniu zdrowej, pionowej pozycji, a jednocześnie wzmacnia mięśnie grzbietu i odciąża kręgosłup podczas siedzenia za biurkiem. Poduszka ortopedyczna marki Sissel polecana jest do siedzenia również osobom z nadpobudliwością psychoruchową (ADHD). Jest bezpieczna i bardziej stabilna niż piłki rehabilitacyjne, a jej twardość można dostosować do swoich potrzeb za pomocą pompki.

Każdy, kto prowadzi siedzący tryb życia, powinien też zaopatrzyć się w pompowaną poduszkę sensomotoryczną Sissel Sitfit Plus, która aktywizuje dynamiczne siedzenie, odciąża górne partie ciała i rozbudowuje mięśnie pleców, a także wymusza prawidłowe ułożenie kręgosłupa, przeciwdziałając garbieniu się. Dodatkowo wpływa na mięśnie, dolną część miednicy i… samopoczucie! Jest na tyle lekka, że można ją zabrać ze sobą wszędzie!

Jeśli chcesz zainwestować w dobrej jakości poduszki sensomotoryczne do siedzenia, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu!