Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
LUTY 2022

Poduszki, które pomogą stworzyć komfortowe warunki do nauki w domu

Nie ma znaczenia, czy mówimy o nauce w trybie zdalnym, czy po prostu o odrabianiu zadań domowych lub powtarzaniu do kartkówki. Każda godzina, spędzona przez dziecko przy biurku, może mieć niebagatelny wpływ na jego postawę, a także zdrowie jego kręgosłupa. Na wygodę korzystania ze szkolnej ławki nie masz wpływu, ale możesz stworzyć dziecku idealne warunki do nauki w domu. Jak to zrobić? Dowiedz się.
 

Poduszki dla dziecka – zbytek czy podstawa? Dowiedz się, co mówią o tym eksperci

Siedzenie przez długie godziny w szkolnej ławce czy przy domowym biurku może przyczynić się do wielu dolegliwości Twojego dziecka – takich, które tylko z pozoru nie mają nic wspólnego ze ślęczeniem przed ekranem komputera czy otwartą książką. Napięcia w kręgosłupie mogą powodować nie tylko ból pleców, ale chociażby dokuczliwe migreny, problemy ze snem, brak nastroju, ogólną drażliwość. Chociaż nie masz większego wpływu na to, jak wygodny (bądź nie) jest szkolny stolik, w domu możesz stworzyć swojemu dziecku komfortowe warunki do nauki, przyczyniając się nie tylko do korekcji wad postawy, ale też… pokochania samego procesu zdobywania wiedzy! Nie ma więc większego znaczenia, czy mówimy o maluchu, czy o nastolatku; o lekcjach w trybie zdalnym, czy o odrabianiu codziennych zadań; o pociesze cierpiącej na zdiagnozowane problemy z kręgosłupem czy takiej, która wydaje się zupełnie zdrowa  – wybór poduszki ortopedycznej to decyzja, jaką powinni podjąć wszyscy świadomi i zatroskani rodzice. Idealnie uzupełni optymalnie zorganizowane stanowisko do nauki, zamieniając fotel do biurka czy krzesło w sprzyjające zdrowiu siedzisko. Zastanawiasz się, jakie modele tego typu poduszek będą odpowiednie? Oto co warto wiedzieć.
 

Jakie poduszki dla malucha i nastolatka wybrać?

Jeśli chcesz wpłynąć na zdrowy rozwój kręgosłupa swojego dziecka i na wykształcenie w nim umiejętności utrzymywania odpowiedniej postawy, zainwestuj w dobrej jakości poduszkę ortopedyczną do siedzenia przy biurku, rekomendowaną przez specjalistów. Powinny być to produkty wykonane ze specjalnych, najlepiej oddychających pianek o hipoalergicznych właściwościach. Przykładem są poduszki marki Dr Sapporo, poddawane restrykcyjnym ​​testom jakości oraz badaniom klinicznym – sięgając po nie, masz 100% pewności ich skutecznego działania i efektów. Prozdrowotne poduszki muszą być też obligatoryjnie dostosowane do wieku użytkownika, więc szukając odpowiedniego modelu, wybierz ten dedykowany dzieciom bądź uniwersalny, odpowiedni zarówno dla starszych, jak i dla młodszych. Dzięki tego typu anatomicznie zaprojektowanym podkładkom do siedzenia, skompletujesz stanowisko do nauki i rozwijania zainteresowań, przy którym można spędzić długie godziny bez ryzyka obciążenia kręgosłupa napięciami.
 

Poduszka sensomotoryczna – strzał w dziesiątkę dla ucznia! Dlaczego warto ją wybrać?

Chcesz stworzyć dziecku najlepsze możliwe warunki do nauki? Jak już wiesz, poduszki ortopedyczne będą kluczowym elementem stanowiska zorganizowanego przy biurku. Jednym  z najlepszych produktów, po jakie możesz sięgnąć, są specjalistyczne poduszki sensomotoryczne. Na czym polega ich fenomenalne działanie? To specjalne, “aktywne” poduszki, które dzięki swojej przemyślanej konstrukcji wymuszają ciągłe balansowanie ciałem, co sprzyja osiągnięciu prawidłowej, pionowej pozycji. Tego typu dyski trenują i wzmacniają mięśnie grzbietu, a do tego odciążają kręgosłup podczas siedzenia, łącząc w sobie zalety klinów do siedzenia z właściwościami piłki rehabilitacyjnej. Można je ułożyć na dowolnym fotelu bądź krześle bez konieczności stosowania dodatkowych elementów mocujących – antypoślizgowa powierzchnia poduszki sensomotorycznej sprawia, że nie będzie się ona przesuwać. Jeden z najlepszych w swojej klasie modeli poduszek sensomotorycznych dla dzieci znajdziesz w ofercie marki SISSEL, dostępnej w naszym sklepie. Model SITFIT® 33 cm polecany jest także dzieciom z ADHD, czyli nadpobudliwością psychoruchową. Jego wymiary są uniwersalne – sprawdzi się i w przypadku maluchów, i starszych nastolatków (rodzice zresztą też mogą z niej skorzystać!). ​​Poduszka ortopedyczna do siedzenia SISSEL SITFIT® 33 cm wykonana jest z wysokiej jakości syntetycznej gumy, niezawierającej szkodliwych ftalanów ani zwiększającego ryzyko uczulenia lateksu. W komplecie z dyskiem znajduje się plakat z ćwiczeniami, które można wykonać razem z pociechą, żeby uczulić ją na konieczność zadbania o kręgosłup – zarówno w szkole, jak i w domu.
 

Niby mały drobiazg, a jakie ma znaczenie! Poduszki ortopedyczne czy poduszki sensomotoryczne do siedzenia każdy rodzic powinien sprawić swojemu dziecku z myślą o odpowiedniej postawie jego ciała, a także eliminacji dokuczliwych problemów z kręgosłupem, które mogą powodować nie tylko bóle pleców, ale też migreny! Jeśli szukasz idealnej poduszki dla swojej pociechy, sprawdź modele z oferty naszego sklepu z produktami takich marek, jak chociażby Dr Sapporo czy SISSEL.