Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
STYCZEŃ 2022

Poduszka dla gracza - jaka poduszka pozwoli utrzymać prawidłową postawę ciała?

Poduszka dla prawdziwego gracza, który może długie godziny spędzić przed ekranem, to wyraz troski o jego kręgosłup. Chcesz zadbać o bliską osobę, uwielbiającą “World of Tanks”? A może to Ty jesteś zapalonym graczem? Sprawdź, jakie poduszki, podkładki i korektory postawy to najlepszy wybór.
 

Poduszka dla gracza – dlaczego to kluczowy element dla Twojego komfortu?

Każdy, kto kiedykolwiek spędził długie godziny przed ekranem komputera, doskonale wie, jak wielki wpływ może mieć pozycja siedząca na ciało. Częściej jednak jesteśmy skłonni zastanawiać się nad sposobami uniknięcia bólu kręgosłupa w przypadku długiej pracy przy biurku niż podczas gry. W obu jednak przypadkach lędźwie i kark cierpią tak samo, więc jeśli należysz do typowych gamerów, zaaranżuj odpowiednio stanowisko do rozwijania swojej pasji. Kluczowym elementem będzie nie tylko optymalne usytuowanie ekranu względem wzroku czy fotel gamingowy pozwalający zachować prawidłową postawę ciała, ale też specjalnie zaprojektowana poduszka ortopedyczna do siedzenia. To must have w przypadku specjalistycznych, designerskich foteli – podkładka na krzesło biurowe nawet zwyczajny mebel zamieni w siedzisko zdecydowanie bardziej sprzyjające wygodzie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze poduszki nie tylko dla zaawansowanego gracza? Sprawdź szczegóły.
 

Jaką poduszkę do siedzenia wybrać dla gracza? Podstawowe wskazówki

Jaka poduszka ortopedyczna dla gamera będzie odpowiednia? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na jakość. Wybieraj produkty renomowanych marek, które autentycznie oferują sprawdzone rozwiązania, za które ręczą ortopedzi czy fizjoterapeuci. Przykład? Dostępne w naszym sklepie poduszki Dr Sapporo bądź Sissel. Każdy produkt tego typu musi spełniać należycie swoje zadanie, czyli wspierać prawidłową postawę ciała poprzez utrzymanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. To bardzo ważne w przypadku wielogodzinnych sesji przy komputerze, które generują napięcia i przeciążenia w różnych odcinkach kręgosłupa. Poduszki zdrowotne muszą być anatomicznie wyprofilowane i wyprodukowane z trwałych materiałów, które nie będą się z czasem odkształcać. Jeśli chodzi o konkretne modele, do wyboru masz kilka różnych wariantów poduszek rehabilitacyjnych, które będą odpowiednie dla gracza. To między innymi:
 

 • - poduszka sensomotoryczna, która wymusza ciągłe balansowanie ciałem, co sprzyja osiągnięciu prawidłowej, pionowej pozycji i ćwiczy mięśnie grzbietu;
 • - podkładka na krzesło biurowe, czyli specjalna poduszka korekcyjna w postaci klina do siedzenia;
 • - nakładki rehabilitacyjne na krzesło lub fotel – dla graczy ze szczególnymi problemami z kręgosłupem;
 • - poduszki typu “korektor”, dobre dla odcinka lędźwiowego czy krzyżowo-lędźwiowego;
 • - kliny pod nogi, których zadaniem jest podpierać i odciążać nogi – to bardzo ważne w przypadku zaawansowanych gamerów, którzy godzinami nie zmieniają pozycji przed komputerem.
   

Wiesz już, na co zwracać uwagę przy zakupie poduszki lędźwiowej na fotel i dlaczego w ogóle warto się za nią rozejrzeć. Potrzebujesz pomocy przy wyborze modelu dla siebie? Sprawdź, jakie rekomendujemy gamerom!
 

Najlepsze modele poduszek lędźwiowych na fotel gamingowy i korektory postawy – nasz wybór

Zacznijmy od tego, że w naszym sklepie z całą pewnością znajdziesz model poduszki prozdrowotnej dla siebie, więc jeśli chcesz zainwestować w produkt dobrej jakości, właśnie nasza oferta będzie najlepszym punktem wyjścia. Jakie podkładki na krzesła biurowe i poduszki lędźwiowe na fotel gamingowy będą trafnym zakupem?
 

 • - Specjalnie wyprofilowana poduszka lędźwiowa na fotel ARmedical Exclusive Support, mocowana do oparcia krzesła lub fotela za pomocą gumowego paska. Ten korektor postawy skutecznie odciąży zmęczone plecy.
 • - Korektor odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa Alfa I 3D Aero marki Dr Sapporo. Jak działa? Podpiera dolny odcinek kręgosłupa oraz zmniejsza jego napięcie podczas godzin spędzonych na graniu.
 • Poduszka sensomotoryczna SISSEL® SITFIT® 33 cm, która łączy zalety klinów do siedzenia z właściwościami piłki rehabilitacyjnej. Jej największą siłą jest zmuszanie do utrzymywania optymalnej postawy ciała gracza. Co ważne, nie wymaga mocowania do podłoża dzięki antypoślizgowej powierzchni.
 • - Poduszka typu klin do siedzenia, na przykład Valde S1 Sitta. Jej plusem są specjalne, anatomiczne profilowania oraz kanaliki umożliwiające ruch powietrza podczas siedzenia. Skutecznie zapobiega napięciom i bólom kręgosłupa po długim siedzeniu przed ekranem.
   

Już wiesz, że poduszka ortopedyczna to najlepsza inwestycja w przypadku zapalonego gracza, który mógłby godzinami przesiadywać przed ekranem. Jeśli fotel gamingowy to Twoje ulubione miejsce w całym domu, wyposaż je odpowiednio, sięgając po najlepsze modele poduszek sensomotorycznych, klinów, korektorów postawy i podkładek, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Sprawdź, która z nich najlepiej się sprawdzi dla Ciebie!