Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
LISTOPAD 2021

Rodzaje podpórek ortopedycznych pod plecy

O negatywnych skutkach siedzącego trybu życia wie większość z nas, ale dziś trudno jest go uniknąć. Przeważająca część dorosłych zajmuje się pracą wymagającą od nich siedzenia przy biurku przez 8 godzin. Nie każdemu chce się po takim dniu zrównoważyć ten czas aktywnym wypoczynkiem, co wywołuje coraz częstszy ból kręgosłupa i wady postawy. Jak temu zapobiec? W profilaktyce chorób kręgosłupa pomoże Ci poduszka pod plecy.
 

Negatywne skutki siedzącego trybu życia

Najmniej naturalną pozycją dla ciała człowieka jest właśnie pozycja siedząca. Nawet gdy siedzisz wyprostowany i starasz się utrzymać tę postawę przez dłuższy czas, na Twój kręgosłup w odcinku lędźwiowym działają ogromne siły. Nie musisz nic robić, aby poczuć zmęczenie pleców, szczególnie w lędźwiach po kilkugodzinnym siedzeniu.
 
Niestety to jeszcze nie koniec negatywnych skutków siedzenia. W tej nienaturalnej pozie ciężko jest wytrzymać przez dłuższy czas. Nic więc dziwnego, że po kilku godzinach, nasze ciało domaga się zmiany pozycji. Podpieranie głowy na łokciu, garbienie się, aby zwolnić nieco napięte mięśnie pleców, czy też zsuwanie się z krzesła i opieranie okrągłymi plecami o oparcie nie przyniosą ulgi, a w dłuższej perspektywie pogorszą stan naszego kręgosłupa.
 
Wszystko to powoduje, że Twój kręgosłup jest jeszcze bardziej obciążony. Zamiast zwolnić nieco napięte plecy, doprowadzasz do ich przeciążenia. Nieprawidłowa postawa, garbienie się, czy nawet zakładanie nogi na nogę pod biurkiem doprowadza do wad postawy, które coraz częściej obserwowane są u dorosłych. To jeszcze nie wszystko. Napięte mięśnie powodują automatycznie ból. Najczęściej występuje on w okolicy karku, ramion, odcinka piersiowego kręgosłupa i przede wszystkim lędźwi.
 
Zbyt długie siedzenie, szczególnie z nogą założoną na nogę powoduje zmiany w obrębie miednicy. Może także doprowadzić do hemoroidów. Wielogodzinne spędzanie czasu w pozycji siedzącej wpływa także na ogólną kondycję naszego ciała. Często wiąże się z chorobami metabolicznymi spowodowanymi niezdrowym trybem życia i brakiem sportu.
 

Kto potrzebuje poduszki pod plecy?

Kogo właściwie dotyczą te schorzenia, wady postawy i inne choroby? Jak się okazuje większości polskiego społeczeństwa pracującego zawodowo. Dziś większość dorosłych osób zatrudnionych jest do prac biurowych lub wymagających ciągłego siedzenia przed komputerem. Według statystyk GUS może to dotyczyć nawet 70% osób aktywnych zawodowo. Niestety zmiany, które zajdą w ciele człowieka w tym czasie, będą jeszcze gorzej oddziaływały na zdrowie i stan psychiczny w wieku podeszłym. Nie ma na co czekać, warto już dziś przeciwdziałać tym zmianom.
 
Poduszka lędźwiowa na fotel przyda się osobom zatrudnionym w korporacjach, pracującym przy biurku. Ryzyko rozwoju schorzeń związanych z siedzącym trybem życia dotyczy także kierowców. Jak mogą sobie pomóc?
 

Nakładka na krzesło biurowe czy poduszka lędźwiowa na fotel?

Na szczęście osoby pracujące za biurkiem lub kierownicą mogą liczyć na pomoc. Warto, aby krzesło w pracy lub fotel w samochodzie wyposażyły w odpowiednie poduszki ortopedyczne do siedzenia. Jak właściwie działają takie poduszki i na jakie efekty można liczyć?
 
Producenci do wykonania poduszek wykorzystują wysokoelastyczną piankę, która świetnie dopasowuje się do ciała, jednak po zwolnieniu nacisku wraca do pierwotnego kształtu. Każda z poduszek dostępnych w naszym sklepie ma unikalnie opracowany kształt, który wspiera ciało podczas siedzenia i pomaga utrzymać prawidłową pozycję przez cały czas siedzenia za biurkiem. Istnieje wiele rodzajów poduszek.
 
Dostępne są poduszki niskie obejmujące swoją długością jedynie najbardziej obciążony odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dzięki nim zachowasz naturalną krzywiznę i zwiększysz komfort siedzenia. Nie będziesz musiał się garbić, aby móc odpocząć i zwolnić napięte mięśnie pleców. Dużą zaletą tych poduszek jest ich niewielki rozmiar, dzięki czemu możesz nosić je ze sobą i zapewnić sobie komfort zarówno w pracy, jak i w domu.
 
Niektóre modele wystarczy położyć za plecami. Jednak dla kierowców przeznaczona jest specjalna poduszka lędźwiowa do samochodu. Wyposażona jest w specjalne gumy, które przytrzymują poduszkę przy oparciu krzesła. Jest to ważne szczególnie dla kierowców, którym poduszka nie może wysunąć się zza pleców podczas jazdy.
 
Poduszka pod plecy może być również wysoka. Wówczas obejmuje całe plecy wraz z odcinkiem piersiowym kręgosłupa. Jeszcze innym rodzajem jest nakładka na krzesło biurowe wyposażona nie tylko w część na oparcie krzesła, ale także na siedzisko. Dzięki temu zachowujesz pełen komfort siedzenia. Krzesło jest wówczas w pełni dopasowane do naturalnych krzywizn Twojego ciała, a Ty bez trudu zachowujesz wyprostowaną postawę ciała.
 
Nie czekaj, aż ból pleców uniemożliwi Ci swobodne poruszanie się. Już teraz zadbaj o komfort i zdrowie swojego kręgosłupa. Wyposaż swoje krzesło biurowe lub fotel kierowcy w poduszkę pod plecy. W tak łatwy sposób możesz ulżyć sobie i uniknąć wielu schorzeń. Siedzący tryb życia jest dla wielu z nas pozycją, której nie są w stanie uniknąć. Nie musi być on jednak wyrokiem i powodem utraty zdrowia.