Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
PAŹDZIERNIK 2021

Poduszka z gryki – na co pomaga?

Obecnie na rynku możesz znaleźć wiele specjalistycznych poduszek do spania. Wśród nich dużą popularnością cieszą się poduszki z gryki. Coraz częściej świat nauki docenia naturalne produkty, które wypierają syntetyczne rozwiązania. Sprawdź, czym właściwie cechuje się poduszka z gryki, jakie ma właściwości i czy warto w nią zainwestować.
 

Poduszki ekologiczne? Naturalnie!

Nadal nie ma lepszego materiału o właściwościach termoregulujących niż naturalny puch. Coraz częściej słyszy się o nowych odkryciach naukowych potwierdzających wiedzę przekazywaną nam z pokolenia na pokolenie. Wielu producentów pościeli w swoich ofertach ma także poduszki z gryką. Są to produkty dla osób wymagających, szukających ekologicznego rozwiązania zapewniającego najwyższy komfort odpoczynku w nocy.
 
Poduszka z łuski gryki z zewnątrz wygląda jak każda inna. Najważniejsza różnica zachodzi w jej wypełnieniu. W porównaniu do syntetycznych produktów poduszka gryczana jest wypełniona w całości naturalnym materiałem. Wielu producentów obleka ją w poszewki bawełniane, dzięki czemu otrzymujesz w pełni naturalny produkt.
 
Wybór naturalnych materiałów wiąże się także z ochroną środowiska. Poduszki ekologiczne po zużyciu ulegają całkowitej biodegradacji, dzięki czemu nie pozostawiasz po sobie zalegających śmieci. W perspektywie przerażającej ilości plastikowych odpadów piętrzących się na wysypiskach i w morzach, wybór naturalnych produktów jest dla wielu osób niezwykle ważny.
 

Czy poduszka z gryki jest zdrowa?

Wielu ortopedów i fizjoterapeutów powtarza, że prawidłową postawę kręgosłupa należy bezwzględnie zachowywać nie tylko siedząc w pracy, ale także podczas snu. W końcu śpimy niemal 1/3 doby. Zła pozycja kręgosłupa przyczynia się często do napięć mięśniowych w okolicy karku i lędźwi, które wywołują ból paraliżujący całe ciało. Jak jednak utrzymać prawidłową pozycję podczas snu, kiedy jesteś nieświadomy?
 
Kluczem jest odpowiednia poduszka dopasowująca się do kształtów Twojego karku. Poduszka ortopedyczna zapewnia odpowiednie podparcie karku, dzięki czemu Twój kręgosłup w dalszych odcinkach również zachowuje naturalne krzywizny. Poduszka ortopedyczna z gryki doskonale dopasowuje się do Twojej głowy i karku. Świetnie reaguje na nacisk, a dzięki sypkiemu wnętrzu otula Twoją głowę, jednocześnie nie naciskając na krtań czy uniemożliwiając oddychanie. Elastyczność i wysokość poduszki możesz samodzielnie regulować przez odsypywanie wypełnienia. W porównaniu z innymi poduszkami ortopedycznymi gryczana jest doskonałym wyborem dla osób często zmieniających pozycję w nocy. Daje ona odpowiednie podparcie niezależnie od przyjętej pozycji snu.
 
Ponadto poduszka z łuski gryki wykazuje właściwości antybakteryjne. Gryka zawiera taniny, które uniemożliwiają rozwój pleśni i grzybów. W jej wnętrzu nie ma sprzyjających warunków dla rozwoju roztoczy. Wszystko to powoduje, że może być swobodnie użytkowana przez alergików.
 

Poduszka z gryki - wysoki komfort snu niezależnie od pory roku

Poduszka z gryki doskonale odprowadza wilgoć, dzięki czemu zapewnia Ci wysoki komfort snu zarówno latem, jak i zimą. Możesz być pewien, że zawsze będziesz spał na suchej poduszce. W dzień warto pozostawić poduszkę niezasłoniętą, dzięki czemu szybciej i skuteczniej odprowadzi wilgoć zebraną w nocy.
 
Warto również wspomnieć o bardzo dobrych właściwościach termoregulujących poduszek z gryki. Dzięki swojemu naturalnemu wypełnieniu poduszka zapewni Ci ciepło zimą i lekkie ochłodzenie latem, kiedy temperatura powietrza wokół jest wysoka.
 
Właściwości poduszek z gryki są także często wykorzystywane w terapii antyodleżynowej. Poduszki te nie tylko pozwalają zachować odpowiednią higienę, cyrkulację powietrza, ale także dzięki swojemu wypełnieniu zapewniają delikatny masaż głowy, karku lub innej części ciała, którą na niej położysz.
 

Jak prać poduszkę z gryki?

Wypełnienie poduszek gryczanych z czasem nie ulega zbryleniu czy zniekształceniu. Z pewnością nie zaobserwujesz w niej typowych dla pierza grudek. Dzięki temu poduszki z gryki są bardzo wytrzymałe i będą Ci służyły przez wiele lat. Warto jednak pomyśleć o odpowiedniej higienie. Jak utrzymać swoją poduszkę z gryki w doskonałym stanie i czystości?
 
Warto wiedzieć, że wypełnienia gryczanego nie powinno się zamaczać. Poduszki te są zazwyczaj obleczone w specjalną poszewkę, którą bez problemu możesz prać w pralce. Dzięki temu utrzymasz higieniczną czystość zewnętrznej powłoki poduszki. A co z środkiem?
 
Jak już zostało wspomniane, gryka ma właściwości antybakteryjne, więc nie musisz się obawiać rozwoju pleśni czy grzybów. Chcąc jednak odświeżyć swoją poduszkę, możesz ją wytrzepać i wystawić na mocne słońce. Dobrym rozwiązaniem przed wietrzeniem jest także umieszczenie poduszki na kilka godzin w zamrażarce.
 
Chcesz zadbać o swoje zdrowie i komfort odpoczynku w nocy? Wybierz poduszkę ortopedyczną z gryki. Jest to produkt w pełni naturalny wykorzystujący cenne właściwości gryki. Dzięki niej zapomnisz o bólu karku i lędźwi. W nocy wypoczniesz i obudzisz się pełen sił. Może być używana zarówno przez dzieci, osoby starsze z chorobami reumatycznymi, jak i alergików.