Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
PAŹDZIERNIK 2021

Jak zadbać o komfort karmienia piersią?

Karmienie piersią jest ważnym elementem pielęgnacji i rozwoju dziecka. W bardzo dużym stopniu wpływa także na budowanie relacji. W pierwszym okresie życia niemowlęcia karmienie zajmuje większość czasu. To dlatego tak ważne jest, aby zadbać o wysoki komfort matki i dziecka w tym szczególnym rytuale. Dzięki temu będzie to czas przyjemny, a nie usiany niedogodnościami i bólem. W poprawie komfortu karmienia piersią pomagają specjalne poduszki do karmienia. Przekonaj się, jak mogą pomóc także Tobie.
 

Karmienie piersią – dlaczego jest tak ważne?

W zależności od potrzeb noworodka karmienie piersią może odbywać się co 2 lub 3 godziny i trwać od 15 minut do nawet godziny. To, ile spędzisz czasu na karmieniu, będzie zatem zależało od potrzeb Twojego dziecka, ponieważ w pierwszym okresie odbywa się ono na żądanie.
 
Jak widzisz, karmienie może zająć Ci większą część dnia i nocy. Jest to jednak czas, w którym jesteś sam na sam z małym człowiekiem, który jak nikt potrzebuje Twojej bliskości. Dotyk skóry, poczucie bezpieczeństwa zapewnione przez obejmujące ramiona jest jednym z ważniejszych czynników budujących relację między mamą a dzieckiem – relację, która będzie podtrzymywana przez całe życie.
 
Karmienie piersią wydaje się etapem pięknym i niepowtarzalnym, jednak w praktyce wiele mam dobrze wie, że wiąże się również z ogromnym stresem i bólem niezależnie od tego, czy to pierwsze, czy już trzecie dziecko. Każda mama musi zmierzyć się z niepewnością, czy dziecko się najada, czy ma dostatecznie dużo pokarmu, i niepokojem, dlaczego w pewnym momencie pokarmu jest mniej. Z kolei dziąsełka dzieci wbrew pozorom mają dużo siły i szczególnie źle przystawione dziecko może wywołać ogromny ból sutków, a nawet doprowadzić do powstawania małych ran.
 
W przywróceniu całej magii karmienia piersią może pomóc poduszka typu rogal do karmienia. Jej celem jest przede wszystkim zwiększenie Twojego komfortu w tym czasie. W końcu to Ty będziesz musiała wytrzymać niemal 40 min w jednej pozycji z dzieckiem na ręce, które z dnia na dzień będzie coraz cięższe.
 

Rogal do karmienia – zadbaj o siebie i dziecko

Rogal do karmienia jest miękką i przyjemną w dotyku poduszką w kształcie półksiężyca. Doskonale przywiera ona do pasa mamy. Z kolei jej szerokość jest odpowiednio dopasowana, dzięki czemu, gdy siedzisz, dziecko jest na odpowiedniej wysokości ułatwiającej przystawienie go do piersi.
 
W naszym sklepie znajdziesz między innymi poduszki renomowanej firmy Poofi. Na zewnątrz są obleczone miękkim i przyjemnym materiałem z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Poduszkę i pokrowiec możesz prać w pralce, dzięki czemu zachowasz ją w higienicznej czystości. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas karmienia często dziecku się ulewa, a z piersi wycieka nadmiar pokarmu.
 

Zalety korzystania z poduszki do karmienia

Przede wszystkim ułatwiają znalezienie prawidłowej pozycji do karmienia i przystawienie dziecka do sutka. Ponadto siedząc wygodnie w fotelu, możesz oprzeć na niej swoje ramiona. To powoduje, że zwalniasz napięcie mięśni ramion i pleców. Po 40-minutowym karmieniu będziesz mogła swobodnie poruszać się bez bólu w okolicy karku i krzyża.
 
Warto wspomnieć, że poduszka do karmienia będzie pomocna także przy kolejnych etapach rozwoju dziecka. Jej specjalny kształt ułatwi także naukę siadania czy raczkowania. Może być także miłym uzupełnieniem kącika zabaw. Twoje dziecko z pewnością z chęcią się do niej przytuli, szczególnie gdy będzie pachniała Tobą.
 

Jak korzystać z poduszki do karmienia?

Korzystanie z poduszki do karmienia nie jest niczym skomplikowanym. Z łatwością poradzi sobie z tym każda świeżo upieczona mama. Niewielkie rozmiary poduszki sprawiają, że możesz zabrać ją także na wyjazdy. Nie zajmuje wiele miejsca, a komfort karmienia będziesz mogła utrzymać w każdym miejscu.
 
Zanim weźmiesz dziecko na ręce, załóż poduszkę na pas. Bez problemu będzie ona utrzymywać się na nim, więc będziesz miała obie ręce wolne. Następnie weź dziecko na ręce i usiądź z nim wygodnie na fotelu lub sofie. Połóż dziecko na poduszce, cały czas asekurując je ręką trzymaną za plecami dziecka. Dzięki temu masz pewność, że maleństwo nie spadnie z poduszki. Następnie przystaw dziecko do piersi i podłóż mu pod główkę przedramię. Na sam koniec oprzyj się wygodnie i spróbuj zrelaksować.
 
Po skończonym karmieniu należy podnieść dziecko do odbicia i możesz je spokojnie odłożyć do łóżeczka. Poduszka cały czas będzie ściśle przylegała do Twojego pasa, więc nie musisz poświęcać większej uwagi na jej poprawianie.
 
Poduszki do karmienia są dziś jednym z najbardziej lubianych przez mamy akcesoriów. Znacząco podnoszą komfort karmienia dziecka i wpływają na jego efektywność. Dzięki niej możesz zapomnieć o bólu pleców i rąk. Będziesz miała również pewność, że dziecko jest dobrze przystawione i najedzone. W tym ważnym i intymnym etapie każda niedogodność może wywołać dużą dawkę stresu i nerwów. Wyeliminuj stresujące Cię elementy z codziennej rutyny, aby cieszyć się wspólnie spędzonym czasem z dzieckiem. Poduszka będzie także doskonałą pomocą dla mam, które karmią butelką.