0

Jak wybrać poduszkę korekcyjną dla niemowląt?

Jak wybrać poduszkę korekcyjną dla niemowląt?

Dziecko to największy skarb, dlatego troszczymy się o nie już od pierwszych momentów życia. Czaszka i układ kostny dziecka są bardzo delikatne, narażone na odkształcenia. Najczęstszym jest plagiocefalia, płaska główka po jednej stronie.

Leczenie plagiocefalii

Sposób leczenie plagiocefalii w dużym stopniu zależy od jej nasilenia. W najtrudniejszych, lecz na szczęście rzadkich przypadkach, niezbędna jest nawet operacja. Najczęściej jednak leczenie jest zapobiegawcze i profilaktyczne i stosuje się w tym przypadku poduszki korekcyjne dla niemowląt. Poduszki ortopedyczne sprawiają, że główka dziecka nie ulega spłaszczeniu, nie odkształca się pod wpływem nacisku, a ponadto są wygodne oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów. Korzystać mogą z nich dzieci, nawet ze skłonnością do alergii.

Najlepsze poduszki medyczne dla niemowląt

Walcząc z plagiocelafią, a także w chwili, kiedy staramy się jej zapobiegać powinniśmy wybrać dla malucha wysokiej jakości poduszki medyczne. Warto wybrać poduszkę profesjonalną i wysokiej jakości, która posiada należyte atesty. Współcześnie istnieje wiele wyrobów medycznych, przeznczonych dla niemowląt, jednakże tylko kilka z nich jest naprawdę godnymi polecenia.

Poduszka MIMOS

Mimos to profesjonalna poduszka medyczna, która zapobiega oraz redukuje zniekształcenie głowy. Jest to produkt medyczny klasy I, atestowany i posiadający wymagane certyfikaty. Kształt poduszki Mimos jest tak skonstruowany, aby redukować nacisk główki dziecka na podłoże. Dzięki temu zapobiega ona spłaszczaniu, a także leczy już powstałe zniekształcenia. Poduszka Mimos sprawia, że dziecko w trakcie snu i wypoczynku może łatwo poruszać głową oraz szyją, przez co następuje redukcja asymetrii mięśni. Stosując poduszkę, nie musimy już pamiętać, aby w czasie snu, zmieniać pozycję dziecka.

Poduszka ortopedyczna Mimos dla niemowląt jest miękka i wygodna, a dodatkowo została stworzona w technologii trójwymiarowej z systemem Aero 3D. materiały użyte w produkcji są bezpieczne dla dzieci, nawet tych, które borykają się z problemem alergii. Poduszka może być stosowana już od pierwszych dni życia.

Jogo Designs My Sleepy Cloud

Specjalistyczną poduszką dla najmłodszych jest Jogo Designs My Sleepy Cloud. Cechuje się wzorową jakością wykonania, ponieważ wszystkie produkty JoGo-Desing tworzone są ręcznie z dbałością o szczegóły i staranność.

Poduszka medyczna Jogo Designs My Sleepy Cloud to ergonomiczny kształt, dzięki któremu główka i szyja dziecka ułożona jest odpowiednio. Cechą charakterystyczną poduszki są jej podwyższone boki, które zapewniają efekt przytulenia, a tym samym sprawiają, że dziecko łatwiej zasypia. Poduszka wykonana jest z pianki termoelastycznej, zaś tworzywo to jest wrażliwe na temperaturę, dlatego pod wpływem ciepła, znakomicie dostosowuje się do kształtu głowy malucha. Idealne podparcie, jakie zapewnia poduszka, zapobiega oraz leczy powstałe zniekształcenia. Wypełnienie poduszki z kulek włókna silikonowego, zapewnia puszystość i sprężystość poduszki, nawet w czasie długiego użytkowania.

Poduszka Jogo Designs My Sleepy Cloud polecana jest dzieciom z plagiocelafią, częstymi bólami głowy, niedowładami, a także maluchom z opóźnieniem psychoruchowym, z zespołem Downa, czy też mózgowym porażeniem dziecięcym.

Mimos jogo designs