Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Co to są poduszki ortopedyczne z pianki termoelastycznej?

Poduszki z pianki memory

 

Poduszki z pianki termoplastycznej to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wypoczywać w komfortowych warunkach, dbać o kręgosłup, a także wyeliminować wszelkie bóle. Pianka termoelastyczna, nie jest nowym wynalazkiem, jednakże stosunkowo niedawno koszt jej obniżył się na tyle, aby można ją było zastosować w produktach dostępnych dla wszystkich.

 

Dziś z pianki termoelastycznej tworzy się poduszki ortopedyczne. Owe produkty medyczne są zawsze wysokiej jakości i pozytywnie oddziałują na zdrowie naszego kręgosłupa.

 

 

Pianka termoplastyczna i jej zastosowanie w przeszłości

 

Pianka termoelastyczna wynaleziona została przez NASA, która szukała dla niej zastosowania w projektach kosmicznych. Nieco później ten ówcześnie bardzo drogi materiał stosowano dla spotęgowania wygody siedzeń najbardziej luksusowych samolotów bądź samochodów. Dziś pianka termoelastyczna nie jest już materiałem bardzo drogim, dlatego została wykorzystana w tworzeniu poduszek ortopedycznych, cechujących się najwyższą jakością. Warto zaznaczyć, że poduszki z tego materiału, nie tylko posiadają doskonałe właściwości lecznicze i profilaktyczne, ale również nie reagują na nacisk, co sprawia, że nie dochodzi do odkształceń.

 

 

Pianka termoelastyczna i jej zalety

 

Pianka termoelastyczna doskonale dostosowuje się do ciała, zapamiętuje na chwilę jego kształt a następnie, po ustaniu nacisku, powraca do poprzedniej formy. Jej ogromną zaletą są właściwości ortopedyczne. Poduszka reagując na temperaturę nagrzewa się, mięknie a tym samym relaksuje ciało, mięśnie i pozwala nam bardziej komfortowo wypoczywać. Rano budzimy się pełni energii, a także unikamy bóli i napięć kręgosłupa.

 

Bardzo istotną zaletą poduszek z pianki termoelastycznej jest równomierne rozłożenie obciążenia. To właśnie ono poprawia krążenie krwi. Polecana jest przede wszystkim dla osób borykających się z chorobami stawów czy też problemem drętwienia kończyn. Jeżeli w nocy często zmieniamy pozycję, poduszka szybko się do niej przystosowuje.

 

 

 

Idealny wybór poduszki ortopedycznej z pianki termoplastycznej

 

Współcześnie na rynku istnieje ogromna ilość różnorodnych poduszek ortopedycznych, które wykonane są z pianki termoelastycznej. Aby nasz wybór idealnie odpowiadał naszym potrzebom musimy uważnie przyjrzeć się najpopularniejszym modelom.

 

 

Sissel Soft Plus to wysokiej jakości poduszka ortopedyczna stworzona z pianki termoelastycznej. Wykonana z pianki memory wyróżnia się znakomitymi właściwościami rehabilitacyjnymi. Posiada nie tylko specjalny kształt, ale również regulowaną wysokość, dzięki czemu jest odpowiednia dla każdego użytkownika. Poduszka jest sprawdzonym sposobem, aby zapewnić sobie optymalną pozycję w czasie snu, zadbać o jakość i komfort wypoczynku. Poduszka Sissel Soft Plus zapewnia wsparcie dla szyi i karku, a tym samym odciąża kręgosłup i niweluje napięcia mięśniowe.

 

Materiał z jakiego wykonana jest poduszka Sissel Soft Plus zapobiega odczuwaniu negatywnych nacisków, dopasowuje się do ciała a także do jego temperatury. Dzięki temu, że jest odporna na odkształcenia zapewnia długotrwałą skuteczność działania. Wykonana ze szwedzką precyzją, wyróżnia się pięcioletnią gwarancją.

 

 

Poduszka ortopedyczna Dr Sapporo Swing wyróżnia się delikatnym kształtem i wykonaniem z pianki termoplastycznej. Kształt poduszki został zaprojektowany w taki sposób, aby w czasie snu leczniczo oddziaływała na odcinek szyjny kręgosłupa.

 

Poduszka wyprodukowana została na terenie Polski z pianki bardzo wysokiej jakości o odpowiedniej gęstości i twardości. Dr Sapporo Swing równomiernie rozkłada ciężar ciała, poprawia przepływ krwi, a także likwiduje ból karku, głowy oraz kręgosłupa. Produkt marki Dr Sapporo polecany jest przede wszystkim osobom które:

 

- cierpią na bóle karku, szyi, głowy
- borykają się ze zwyrodnieniem stawów
- mają problem ze zmianami dyskopatycznymi i bólami artretycznymi

 

 

  • Perdormire Bio Double – pianka z dodatkiem naturalnych olejków

 

Poduszka Bio Double to poduszka ortopedyczna w kształcie klasycznym, lecz niezwykle przyjemna i miła w dotyku. Jej cechą charakterystyczną jest wypełnienie z pianki termoplastycznej wraz z dodatkiem czystych i naturalnych olejków.

 

Poduszka idealnie dopasowuje się do szyi oraz głowy, dzięki czemu bez żadnego nacisku je podpiera. Znakomicie sprawdza się wśród alergików, a także nie stwarza warunków do rozwoju roztoczy. Doskonale sprawdza się jako komfortowy wypoczynek dla kręgosłupa szyjnego w połączeniu z aromaterapią.

Dr Sapporo Swing Sissel Soft Plus