Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Jaka poduszka dla dziecka 3 lata?

Jaka poduszka dla dziecka 3 lata?

 

Twoje dziecko ukończyło właśnie trzeci rok życia? W jego życiu zachodzą zmiany. Ciało kształtuje się, wzrasta, zaś Ty starasz się troszczyć o zapewnienie mu jak najlepszych warunków rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia. Wiedzieć należy, że troska ta powinna przejawiać się nie tylko w ciągu dnia, kiedy dziecko uczy się i bawi, ale również w czasie nocnego odpoczynku. Jednym z jej aspektów jest wybór odpowiedniej poduszki dla 3 latka.

 

Czy 3 latek może spać na poduszce? 

Powszechnie wiadomo, że nie zaleca się stosowania poduszek w łóżeczkach noworodków i niemowląt. Co jednak w przypadku poduszki dla 3 latka? Jaka poduszka dla 3 latka będzie najlepsza?
 
Kwestia, kiedy dać dziecku poduszkę jest kłopotliwa - można znaleźć sprzeczne informacje na ten temat. Eksperci podpowiadają, że nie zaleca się stosowania poduszek przez pierwsze 2 lata życia. Poduszka dla 3 latka jest więc dobrym pomysłem.
 
Aby dziecko mogło korzystać z poduszki, powinno mieć już pełną kontrolę nad swoim ciałem - umieć się obracać na boki, z brzucha na plecy i z pleców na brzuch. Dziecko powinno również mieć świadomość, że poduszką nie powinno się bawić - poduszka u zbyt małych dzieci może zwiększać ryzyko wypadków – z wypadnięciem z łóżeczka włącznie.
 
Idealnym momentem na wprowadzenie poduszki dla 3 latka jest czas, gdy maluch “wyprowadza się” ze swojego pierwszego łóżeczka ze szczebelkami. Nowa poduszka dla trzylatka pomoże dziecku oswoić się ze zmianą, zapewni mu poczucie bezpieczeństwa i niezbędny komfort.
 
Trzylatek, podobnie jak dorosły, będzie czuł się niewygodnie bez poduszki. Spanie wyłącznie na materacu może doprowadzić do problemów z zasypianiem oraz przyjmowania nieprawidłowej pozycji. Poduszka dla trzylatka staje się więc koniecznym elementem wyposażenia dziecięcego łóżeczka.
 

Jak wybrać poduszkę dla 3 latka?

Dziecko w wieku trzech lat, potrzebuje specjalistycznie dobranej poduszki, ponieważ jego kręgosłup rozwija się i wzrasta w bardzo szybkim tempie. Wszelkie nieprawidłowości, które mogą występować w czasie snu, są ryzykiem, iż maluch będzie w przyszłości zmagał się z chorobami kręgosłupa, bólem mięśni, czy też z dysplazją. Poduszki ortopedyczne, dostępne obecnie na rynku, ściśle odpowiadają potrzebom dziecka trzyletniego. Zapewniają mu komfortowy i bezpieczny sen, a przede wszystkim troszczą się o prawidłowy wzrost kręgosłupa. Dobrze dobrana poduszka dla 3 latka do spania sprawi, że dziecko każdego ranka będzie budziło się wypoczęte, chętne do nauki i zabawy.

 

Jaki rozmiar poduszki dla trzylatka?

Zastanawiając się, jaka poduszka dla 3 latka będzie najlepsza, warto wziąć pod uwagę jej rozmiar. Poduszka do spania dla 3 latka nie powinna być zbyt duża, ponieważ w tym wieku dzieci są jeszcze drobne. Zbyt wysoka poduszka mogłaby źle wpłynąć na kręgosłup malucha. Troszcząc się o zdrowie swojej pociechy już od najmłodszych lat, warto przyjrzeć się poduszkom i porównać ich cechy, aby wybrać właściwą.
 
Optymalna wysokość, jaką powinna mieć poduszka dla dziecka 3 lata, to około 7-9 cm. Taka poduszka nie musi być również bardzo szeroka ani wysoka. Szerokość poduszki dla trzylatka powinna wynosić około 35-40 cm, a długość - 25-26 cm.
 
Kupując poduszkę dla malucha, w większości spotkasz się zapewne z oznaczeniem “rozmiar uniwersalny”. Warto więc zwrócić uwagę na dokładne wymiary poduszki lub rekomendację producenta, dla jakiego wieku jest ona przeznaczona.
 
Odpowiednio dobrana poduszka w dobrym rozmiarze znakomicie wesprze szyję, głowę i ramiona Twojego dziecka, odciążając jego kręgosłup na całej linii i wspomagając krążenie krwi. Będzie doskonałą profilaktyką chorób kręgosłupa, a także uchroni malucha przed nabyciem złych nawyków spania w nieprawidłowej pozycji.
 
Warto pamiętać, że trzylatki mają zwykle jasno określone upodobania, dlatego podczas wyboru poduszki dla 3 latka warto zwrócić uwagę również na jej wzór i kolor. Inny motyw należy wybrać, gdy ma być to poduszka dla 3 latka, a inny - gdy będzie to poduszka dla 3 latki. Przykładowo, poduszka dla 3 latki w jednorożce to dobry pomysł, jednak chłopcy zwykle wolą inne motywy - np. autka. Istnieją również uniwersalne motywy na poduszki dla 3 latka, np. zwierzątka.
 

Najlepsze poduszki dla trzylatka do spania - na to zwróć uwagę!

Na rynku istnieje wiele poduszek, które potencjalnie można kupić trzyletniemu dziecku. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy zdecydować się na poduszkę niskiej jakości, dostępną w supermarkecie. Tego typu poduszka nie tylko nie oddziałuje zdrowotnie, ale wręcz może być przyczyną problemów z kręgosłupem. W trosce o sen i zdrowie dziecka wybierzmy jedynie sprawdzoną poduszkę dla trzylatka, wyróżniającą się odpowiednimi atestami i certyfikatem oraz tą z bezpiecznych materiałów. Jakie poduszki dla dzieci warto mieć na uwadze dokonując zakupu?

 

Armedical Baby Dream

Baby Dream firmy Armedical to z całą pewnością jedna z najlepszych poduszek, jakie współcześnie możemy kupić naszemu dziecku. Poduszka ma anatomiczny charakter, dzięki czemu znakomicie dopasowuje się do kształtu głowy i szyi malucha, a jednocześnie zmniejsza siłę nacisku. Poduszka stosowana być może bez względu na to, w jakiej pozycji maluch śpi, ponieważ pianka memory, zapamiętuje kształt głowy i natychmiast dostosowuje się do zmiany pozycji ciała. Poduszka Armedical Baby Dream poprawia również ciśnienie krwi, a jednocześnie jest miękka, komfortowa i przytulna, dlatego dziecka szybko ją pokocha.

 

Istotną zaletą poduszki Armedical Baby Dream jest pozytywny wpływ na kręgosłup dziecka. Zadaniem poduszki jest odciążanie odcinka szyjnego, a także niwelowanie powstających naprężeń. Ta idealna dla 3 latka poduszka wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, antyalergicznych, co sprawia, że może bez żadnych obaw korzystać z niej każdy maluch.

 

Sissel Bambini

Na pewno godną polecenia poduszką dla dziecka trzyletniego jest również Bambini marki Sissel. Cechuje się ona najbardziej dopracowanym ortopedycznym kształtem, do którego dzieci bardzo szybko się przyzwyczajają. Poduszka Sissel Bambini podtrzymuje w czasie snu kręgosłup, odciąża mięśnie, regeneruje cały organizm, a dodatkowo ubrana jest w kolorową poszewkę, dzięki czemu podoba się dzieciom.

 

Sissel Bambini to poduszka wypełniona nowoczesną pianką Memory Visco-Elastic. Dzięki temu jest bardzo delikatna, miękka, a jednocześnie jest stabilnym podparciem dla szyi i głowy dziecka. Pianka reaguje również na temperaturę, dlatego w zetknięciu z ciałem staje się miękka i pozwala komfortowo wypoczywać. Wszelkie materiały użyte do produkcji poduszek nie zawierają alergenów i innych szkodliwych substancji, dlatego są w pełni bezpieczne dla dziecka.

 

Poduszkę dla trzylatka wybierać trzeba szczególnie rozważnie, mając na uwadze każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Powinna być ona odpowiednio dostosowana do szerokości barku dziecka, stworzona z bezpiecznych i przyjaznych materiałów. Prawidłowo dobrane poduszki ortopedycze dla niemowląt i dzieci pozwalają nie tylko zadbać o spokojny sen, ale i o zdrowie kręgosłupa.

 

ARmedical Baby Dream Sissel Bambini