Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot
MAJ 2021

Jaka poduszka na ból pleców?

Każdy choć raz cierpiał z powodu bólu pleców. Najczęściej jest on spowodowany złą postawą lub nagłym urazem mechanicznym. Jednak przyczyn tego schorzenia jest o wiele więcej. Na niektóre z nich może pomóc dobór odpowiedniej poduszki ortopedycznej. W ten łatwy sposób zmniejszysz napięcia mięśniowe i jednocześnie pozbędziesz się długotrwałego bólu pleców.

Ból pleców – jakie są jego przyczyny?

Obecnie ból pleców odczuwają osoby w różnym wieku. Najczęściej dokucza on osobom starszym, często uniemożliwiając swobodne poruszanie się i wykonywanie najprostszych czynności. Przejściowy ból pleców jednak dotyczy także osób pracujących za biurkiem oraz młodzieży uczącej się. 
 
Ból może występować w każdym odcinku kręgosłupa – szyjnym, lędźwiowym i piersiowym. Ból w okolicach karku jest najczęstszy i najłatwiejszy do wyeliminowania. Często związany jest ze stresem i nieprawidłową pozycją podczas snu. Z kolei w przypadku młodzieży, jego przyczyną może być nieustanne korzystanie z urządzeń mobilnych, które wymuszają nienaturalną pozycję i pochylenie głowy do przodu. Wówczas powstałe napięcia mięśniowe objawiają się bólem uniemożliwiającym wyprostowanie się czy skręt głowy na boki.
 
Ból odczuwany w lędźwiach lub odcinku piersiowym może być powiązany z nieprawidłową pozycją podczas siedzenia przy biurku. Kilka lub nawet kilkanaście godzin spędzanych w pozycji siedzącej i brak aktywności fizycznej bardzo często prowadzi do przewlekłych bólów pleców. Są one tym częstsze, im bardziej masz tendencję do nieprawidłowej pozycji podczas siedzenia np. garbienia się czy opierania się na łokciach.
 
Innymi przyczynami mogą być wszelkiego typu urazy podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, zwyrodnienia kręgosłupa czy dyskopatia. Dwa ostatnie dotyczą w większości osób starszych i są już ciężkie do wyeliminowania. W zmniejszeniu bólu może pomóc jednak współpraca z dobrym fizjoterapeutą i dobór odpowiednich poduszek ortopedycznych do spania i siedzenia.
 

Poduszka ortopedyczna do spania - jak ją dobrać?

Ból pleców spowodowany nieodpowiednią pozycją podczas snu można łatwo wyeliminować. Często dotyka on osoby, które śpią na dużych pierzowych poduszkach. Wówczas głowa jest nienaturalnie wygięta do góry, co powoduje napięcia mięśniowe. Poduszka ortopedyczna do spania charakteryzuje się odpowiednim kształtem. Ma ona specjalną wypustkę pod kark. Dzięki niej głowa usytuowana jest na tej samej wysokości co kręgosłup. Jednocześnie kark ma dobre podparcie. W ten sposób masz pewność, że w nocy niezależnie od tego, jak często zmieniasz pozycję podczas snu, zachowasz naturalny kształt kręgosłupa.
 
Aby dobrać odpowiednią poduszkę, zwróć uwagę, w jakiej pozycji śpisz. Nieco inne poduszki są zalecane dla osób śpiących na brzuchu, na plecach czy na boku. Ponadto do wyboru masz poduszki wykonane z pianki memory lub sprężystej. Oba materiały mają doskonałe parametry i są odporne na odkształcenia. Mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku, także dzieci, co wpływa na ich prawidłowy rozwój.
 

Siedzenie bez bólu - poduszki pod plecy i sensomotoryczne

Inną kategorią produktów są poduszki pod plecy, które kładzie się na krześle. Wszelkiego typu poduszki ortopedyczne do siedzenia ułatwiają Ci zachowanie prawidłowej postawy podczas pracy przy biurku. Są zatem zalecane dla osób wykonujących pracę o tym charakterze.
 
W naszym sklepie znajdziesz tzw. kliny do siedzenia i poduszki sensoryczne. Kliny mają odpowiednią formę, która ułatwia utrzymanie pozycji wyprostowanej na krześle. Wykonane są z pianki poliuretanowej, która doskonale dopasowuje się do kształtów ciała. Z kolei poduszki sensoryczne wypełnione są powietrzem. Nieustanne balansowanie na nich staje się doskonałym treningiem mięśni pleców i również przypomina o zachowaniu prawidłowej postawy ciała.
 

Wygodne poduszki lędźwiowe dla kierowców

Na ból pleców spowodowany długotrwałym siedzeniem narzekają także kierowcy. Dla nich dostępne są specjalne poduszki lędźwiowe do samochodu. Zapewniają one odpowiednie podparcie dla tego odcinka kręgosłupa, w którym najczęściej odczuwany jest ból. Dzięki temu długa jazda samochodem nie przyczyni się do bólu pleców odczuwanego także poza pojazdem. Poprawia także komfort jazdy i pozwala lepiej skupić się na drodze, a nie bólu pleców.
 
Poduszki na bolące plecy mogą przybrać postać całych nakładek na oparcie fotela. Wówczas każdy odcinek kręgosłupa jest odpowiednio stabilizowany. Nawet najwygodniejszy fotel biurowy nie ma tak wyprofilowanego oparcia. Aby podnieść komfort siedzenia na krześle, wystarczy, że nałożysz siedzisko ortopedyczne. Składa się ono z części leżącej na siedzisku i części przysłaniającej oparcie. Dostępne są także poduszki jedynie pod plecy. Wówczas zyskujesz oparcie pod kark i odcinek lędźwiowy.
 
Ból pleców nie musi paraliżować Cię podczas najprostszych czynności. Aby się od niego uwolnić, należy wyeliminować jego przyczynę, która najczęściej leży w złej pozycji podczas siedzenia za biurkiem czy spania. Prawidłowo dobrana poduszka na bolące plecy szybko zniweluje napięcie mięśniowe i ból odczuwany w odcinku szyjnym czy lędźwiowym kręgosłupa. Warto przy tym zachować także choćby minimalną aktywność fizyczną każdego dnia.