Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Jaka poduszka do spania na boku?

Poduszka do spania na boku

 

 

Wybór poduszki do spania na ogół jest szybki i nieprzemyślany. Kierujemy się w swej decyzji wyglądem i estetykom poduszki, zapominając o właściwościach zdrowotnych. Warto poświęcić mu więcej uwagi, ponieważ prawidłowa pozycja w czasie snu sprawia, że kręgosłup ma odpowiedni układ. Zapewniamy sobie więc nie tylko wygodę i jakość snu, ale również zapewnimy zdrowie dla naszego kręgosłupa.

 

 

Najpopularniejsza pozycja w czasie snu

 

Poduszka do spania na boku cieszy się współcześnie największą popularnością, ponieważ w tejże pozycji ogromna ilość osób zasypia. Spanie na boku jest naturalną pozycją dla naszego ciała, a dodatkowo również wygodną. Komfort snu można jednak poprawić w jeszcze większym stopniu.

 

Wystarczy kupić poduszkę o specjalnym wyprofilowaniu, jakie to umożliwia utrzymanie prawidłowej pozycji podczas odpoczynku. Jaką wybrać poduszkę, aby każdej nocy spać wygodnie, zaś rano budzić się wypoczętym i w pełni sił?

 

 

Praktyczne informacje dotyczące poduszek do spania na boku

 

Poduszka do spania na boku to poduszka ortopedyczna, zwana również jako lecznicza, profilowana czy anatomiczna. Poduszka tego typu wyróżnia się kształtem idealnie dopasowanym do anatomicznej budowy karku. To właśnie kształt oraz materiały z jakich jest wykonana decydują o jej właściwościach leczniczych i zdrowotnych.

 

Poduszka do spania na boku prawidłowo podpiera w czasie snu cały kręgosłup. Tym samym zapobiega napinaniu mięśni, a także zapewnia nam zawsze zdrowy sen i odpoczynek. Poduszka powinna więc być wysoka oraz twarda a także delikatne zagłębienie owalne pod głową, dzięki czemu mięśnie regenerują się.

 

Zagłębienia, które znajdują się w poduszce uwzględniają naturalne krzywizny kręgosłupa. Dzięki temu zapobiegają powstawaniu przeciążeń takich jak dyski. Tego typu poduszki do spania są znakomitą propozycją dla osób, które nie tylko dbają o zdrowie kręgosłupa, ale również pragną budzić się wypoczęci i pełni sił.

 

wybór poduszki do spania na boku

Spraw, aby jakość snu była na najwyższym poziomie

 

Wybierając poduszkę ortopedyczną do spania na boku warto zwrócić uwagę na produkt Sissel Plus stworzony przez szwedzkich specjalistów i określany najwyższej jakości. Walory terapeutyczne poduszki docenione są w klinikach leczniczych na całym świecie, zaś dziś możemy mieć ją również we własnym mieszkaniu.

 

Najważniejszym atutem poduszki jest to, iż posiada regulowaną wysokość. Można idealnie dopasować ją do każdej postury ciała. Poduszka posiada również sieć 90-ciu kanałów powietrznych, które zapewniają maksymalny przepływ powietrza i wentylację głowy. Dzięki takiej budowie Sissel Plus zapewnia komfort snu i adekwatną temperaturę głowy.

 

 

Kto powinien skorzystać z poduszki Sissel Plus?

 

Z poduszki ortopedycznej Sissel Plus może skorzystać każdy, kto dba o adekwatną jakość wypoczynku, ale również o zdrowie kręgosłupa. Poduszka cechuje się doskonałym profilem oraz wypełniona jest pianką o optymalnej gęstości. Poduszka sprawdza się wśród osób, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa, nadmierną potliwość, a także dla tych, którzy zmuszeni są większą ilość czasu spędzać w łóżku.

 

 

Dowiedz się również:

Jaka poduszka do spania na plecach?

Jaka poduszka do spania na brzuchu i boku?

 

Sissel Plus Sissel Soft Plus