Dostawa kurierem następnego dnia roboczego
Darmowa dostawa od 299 zł
30 dni na zwrot

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszka ortopedyczna do siedzenia Sissel Sitfit 36

 

Zdrowy kręgosłup, to jedna z podstaw do tego, aby prawidłowo funkcjonować, a w dzisiejszych czasach coraz trudniej nam o niego zadbać. Co ma na to wpływ? Czynników może być wiele. Przemęczenie, stres, siedzący tryb życia, zła dieta, brak ruchu, czy konkretne schorzenia kręgosłupa takie, jak dyskopatia, oraz różnego rodzaju zwyrodnienia.

 

W odpowiedzi na ten problem powstały poduszki ortopedyczne, które mogą być nie tylko doskonałą formą rehabilitacji, ale i profilaktyki. Warto więc przyjrzeć się ich rodzajom nieco bliżej.

 

 

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

 

Tego typu poduszki przede wszystkim sprawdzają się w przypadku osób wykonujących pracę siedzącą. A zatem skorzystają na nich pracownicy biurowi i zawodowi kierowcy. Poduszki ortopedyczne do siedzenia przybierają różne formy, np.:

 

  • - nakładka na krzesło biurowe lub nakładka na siedzenie samochodu. Ich właściwości, to przede wszystkim wspieranie naturalnych krzywizn kręgosłupa i wymuszanie anatomicznie poprawnej postawy. Szczególną popularnością cieszą się nakładki wiodącej marki Dr Sapporo.
     
  • - kliny korygujące postawę podczas siedzenia. Ich zadaniem jest ustawienia miednicy pod właściwym kątem tak, aby wymuszała ona na siedzącym pozycję wyprostowaną. Z reguły kliny tego typu są bardzo dobrze wyprofilowane i nie stanowią obciążenia dla guzów kulszowych i kości ogonowej.
     
  • - poduszki sensomotoryczne służące do tzw. aktywnego siedzenia. Poduszki te są wypełnione powietrzem i stanowią alternatywę dla piłek. Głównym celem poduszek sensomotorycznych jest wymuszanie na siedzącym prawidłowej postawy poprzez balansowanie miednicą. Dzięki temu siedzący wykonuje nieświadomie nimi ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie kręgosłupa.

 

Poduszka ortopedyczna do spania Valde B3

 
 

Poduszki ortopedyczne do spania

 

Tu przede wszystkim warto wspomnieć, że tego typu poduszki do spania przeznaczone są w zasadzie dla każdego, o czym mogą świadczyć chociażby nieliczne przeciwwskazania. Poduszki ortopedyczne nie są przeznaczone dla: dzieci do 2 roku życia; osób po ciężkich wypadkach, gdzie zachodzi konieczność noszenia gorsetu, bądź kołnierza ortopedycznego; osób z poważnymi przepuklinami/przemieszczeniami odcinka szyjnego.Poduszka ortopedyczna posiada coś, czego nie mają inne poduszki, a mianowicie tzw. garb ortopedyczny z wyraźnym profilem. To nic innego, jak wzniesienie, którego zadaniem jest podtrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa, zachowując jego neutralną pozycję i naturalną krzywiznę.

 

Poduszka posiada również część prostą/płaską na wygodne ułożenie samej głowy, na odpowiedniej wysokości. Innymi słowy, klasyczna poduszka ortopedyczna, wygląda jak przewrócona literka L. Zadaniem poduszki ortopedycznej jest podtrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa we właściwy dla niego sposób.

 

Takie ułożenie kręgosłupa podczas snu wspomaga naszą ogólną regenerację i zwiększenie poziomu wypoczynku. Kiedy nasz „filar” zmęczony po całym dniu, ma w nocy „święty spokój”, to nasze mięśnie i więzadła odprężają się, co powoduje rozluźnienie, a to z kolei wpływa na poprawę krążenia i w rezultacie relaks całego organizmu.

 

 

 

Poduszka ortopedyczna do spania dla dzieci Sissel Bambini

 

 

Poduszki ortopedyczne dla niemowląt i dzieci

 

W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, jakie zastosowanie mają tego typu poduszki? Jak wiemy w przypadku najmłodszych dzieci ich cały układ szkieletowy jest niezwykle delikatny. Bardzo często w okresie noworodkowym, czy niemowlęcym dochodzi do różnego rodzaju odkształceń główki. Mamy do czynienia z plagiocefalią, brachycefalią oraz dolichocefalią. Rodzaje tych zniekształceń powstają zazwyczaj, gdy wciąż miękkie kości czaszki dziecka naciskają w danym miejscu na podłoże.

 

Ma to związek z tym, że maluch zbyt często leży w jednej pozycji. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt takie jak poduszki Mimos zapobiegają takim zdarzeniom. Sprawiają one, że główka dziecka zachowuje swój naturalny kształt bez względu na pozycje w której aktualnie się znajduje. Główka nie odkształca się pod wpływem nacisku, ponieważ jest on równomiernie rozkładany na całą powierzchnię.Poduszki ortopedyczne dla dzieci, to nic innego, jak małe wersje poduszek dla dorosłych. Posiadają ten sam kształt i właściwości. Dzięki nim zyskuje rozwój sylwetki Twojego dziecka.

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe zalety

 

Jak już wyżej zostało wspomniane poduszki ortopedyczne można stosować zarówno, jako dodatkową formę rehabilitacji, jak i element profilaktyki. Każdy rodzaj tego typu poduszek jest też bardzo wygodny, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo komfortowe.

 

Sissel Sitfit Plus Sissel Plus Sissel Bambini